WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Yüzey Dezenfektanları

Sonuçları Filtrele

Marka
  • Cif2
  • Domestos1
  • Maratem6
  • Oxy1
  • Selpak1
  • Sleepy1
Limit:
12 sonuçtan 1 ile 12 arası görüntüleniyor.

Ofisinizin Güvenliğini İlk Sıraya Alın: Yüzey Dezenfektanları ile Tanışın!

İnsanların hayatını doğrudan etkileyen ve gözle görülemeyen birçok canlı yüzey dezenfektanları sayesinde etkisiz hâle getirilmektedir. Bundan dolayı yüzey dezenfektanları insanların hayatında son derece önemli bir yere sahiptir. Kullanıcılar genellikle Cif ve Domestos gibi markaların yüzey dezenfektanı ürünlerinin insan sağlığı için zararlı olduğunu düşünmektedir. Bu düşüncelerine tamamen yanlış demek doğru değildir. Fakat tamamen doğru demek de pek doğru değildir.

Bazı ürünler insan sağlığına zararlı olacaktır fakat bütün dezenfektan ürünleri bu şekilde değildir. Çoğu dezenfektan ürünü insanların sağlığı için üretilen ürünlerdir. Yüzey dezenfektanları da insanların cildine veya bünyesine zarar veren ürünler değildir. Yanlış kullanımlar sonucunda tabii ki istenmeyen sorunlar ortaya çıkacaktır. Fakat bu farklı birçok ürün için de geçerlidir. Her ürün yanlış kullanıldığı durumlarda istenmeyen sorunlar doğurmaktadır. Bundan dolayı yanlış kullanmanız durumunda dezenfektanlar da istenmeyen sorunlara yol açacaktır.

Yüzey dezenfektanları temasta bulunduğunuz yüzeylerde bulunan zararlı mikroorganizmaları, bakterileri ve mikropları minimal seviyelere getirmenize olanak tanır. Bu ürünler sayesinde kullanıcılar çok daha güvenli ortamlarda vakit geçirmektedir. Genellikle insanların kalabalık olduğu alanlarda tercih edilmektedir. Ofislerde, hastanelerde, marketlerde, alış – veriş merkezlerinde ve daha birçok alanda bu ürünler kullanılmaktadır. Özellikle salgın hastalıklardan sonra insanlar bu ürünlere ne kadar muhtaç olduklarını anlamışlardır.

Bu hastalıklardan sonra bireyler evlerinde de büyük bir sıklıkla kullanmaya başlamış durumdalardır. Bu aslında normalde de olması gereken bir şeydir. Yani yüzey dezenfektanları evlerde de pek âlâ kullanılmaktadır. Sizler de takdir edersiniz ki kimi zaman evlerimizin her köşesini rahatlıkla temizleyemiyoruz. Bu gibi durumlarda kaliteli bir dezenfektan ile pratik bir şekilde temizlik yapmanız mümkündür. Hem siz sağlığınız hem de evinizde bulunan diğer bireylerin sağlığı için bu tarz ürünler kullanmakta her zaman yarar vardır.

Yüzey Dezenfektanları Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Dezenfektan kullanımı günümüzde oldukça yaygın bir duruma gelmiştir. Yüzey dezenfektanları yaygınlaşan ürünlerin arasında yer almaktadır. Fakat sağlığınız için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu dezenfektanlar insan derisine normal dezenfektanlar kadar nazik davranmamaktadır. Yani yüzey dezenfektanları adı üstünde yüzeyler için tasarlanmış dezenfektan türleridir. Bu demek oluyor ki insanların cildi için kullanımı son derece yanlıştır. Hassas ciltli insanlar sıradan dezenfektanlara dahi zaman zaman alerji olmaktadır. Sıradan dezenfektanlar hassas ciltli insanlar için de kullanılması tavsiye edilen ürünlerdir. Fakat yüzey için tasarlanmış dezenfektanlar hassas ciltli insanlara büyük zararlar verebilecek potansiyele sahiptir. Bunun yanında cildiniz hassas değilse bile büyük zararlar verecektir. Yani yüzey için tasarlanan dezenfektanları doğrudan cildiniz ile temas ettirmeyiniz. Bu sağlınız için en önemli noktalardan birisidir.

Daha öncesinde bu tarz ürünler kullanmadıysanız ilk ürününüzü spray başlıklı almanızı önermekteyiz. Bu sayede dilediğiniz ayarı yaparak bütün kullanım tarzlarına alışmanız mümkündür. Yeni kullanacağınız ürünleri denerken spray modunda kullanmanız genellikle tavsiye edilmektedir. Bu sayede içinde bulunan dezenfektan karışımını küçük damlalar halinde çıkaracağından dolayı cildinize gelse bile muhtemelen bütün parçacıklar isabet etmeyecektir. Bu sayede cildiniz büyük oranda korunacaktır. Buna ek olarak spray moduna geçiş yaparak çok daha geniş yüzeylere yeterli ve dengeli miktarda ürün yayılımını sağlayabilirsiniz.

Yüzeye püskürtme işlemini yaptıktan sonra kaliteli bir temizlik bezi ile bu ürünü yüzeye iyice yedirmeniz gerekmektedir. Tek başına yalnızca püskürtme işlemi yaparsanız beklenen etkiyi oluşturmayacaktır. Tabii ki hiç temizlememektense yüzeye püskürtme yapıp bırakmak tercih edilmektedir. Fakat kaliteli ve gerçek bir temizlik için bir bez yardımıyla temizlenmesi gereken yüzeye ürünü iyice yedirmek gerekmektedir. Bu sayede ürün mikroplar, zararlı bakteriler ve virüsler ile çok daha rahat ve etkili şekilde savaşabilecektir.

Yüzey Dezenfektanları Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bu ürünler tercih edilirken tahriş edici olmayan ürünleri tercih edilmesi gerekmektedir. Aksi durumlarda temizlediğiniz yüzeye yeterince iyi yaymazsanız temaslarınızın sonucunda cildiniz zarar görecektir. Buna ek olarak tercih edeceğiniz ürünlerin hammaddesinin ne olduğuna iyi bakmanız gerekmektedir. Genellikle ürünler alkol bazlı üretilmektedir fakat farklı türde ürünlerde bulunmaktadır. Bundan dolayı tercihinizi iyi yapmanız gerekmektedir. Örneğin cildiniz alkol bazlı ürünlere çok fazla tepki gösteriyorsa daha farklı bir hammaddeye yönelmeniz gerekir. Sonuç olarak ürünleri kullanmadan önce doktorlarınıza danışmanızda her zaman yarar vardır. Günümüzde yaygın bir şekilde oluşan hastalıklar sonucunda ortaya birçok ürün çıkmış durumdadır. Her birine sağlıklı demek son derece yanlış olduğu gibi aynı zamanda mümkün değildir.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır