WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Bulaşık Deterjanları

Sonuçları Filtrele

Marka
 • Fairy4
 • Finish10
 • Maratem5
 • Pril5
 • Sens1
 • Tex4
Limit:
29 sonuçtan 1 ile 29 arası görüntüleniyor.

Bulaşık Deterjanları

Tek bir formülle inatçı yemek lekelerinin çıkarılmasını sağlayan bulaşık deterjanları, en fazla tüketilen temizlik ve hijyen malzemeleri arasındadır. Kesin çözüm sağlayan bu ürünler sağlık açısından da güvenli olacak şekilde tasarlanmaktadır. Mutfakta temizlik açısından pratik ve hızlı çözümler üreten deterjanlar içerisinde dezenfektanlar bulunmaktadır. Dolayısıyla kir ve yağ kalıntılarını çözerek ve azaltarak temizlemektedir. Nitekim yüzeylere tutunmuş kir ve lekeleri kimyasal etkenler ile yumuşatır ve köpük yardımı ile temizler.

İçeriğindeki etkin formüller ile bulaşıklardan yağ ve kiri temizleyen deterjanlar, günlük hayatı pratikleştiren ürünler arasındadır. Dolayısıyla ihtiyaç ve beklentileri karşılamak amacıyla birçok türü geliştirilmiştir. Ciltteki pH dengesini koruyan kremli, parfümlü ve özel formüle edilmiş birçok türü vardır. Fairy, Finish, Pril, Sır, Glanex, Tex ve Maratem, Sens gibi markaların farklı çeşitleriyle ihtiyaçlarınıza uygun deterjanlar kolayca temin edilebilir.

Bulaşık Deterjanı İçeriği

Birçok farklı bileşenden oluşan bulaşık deterjanı içeriği bu sayede sağlıklı bir şekilde inatçı kir ve yağları temizler. Özel tasarlanmış formülü ile cildinizde PH dengesini korur. Yüzey özellikleri ve kullanım sıklığına göre jel, toz veya tablet çeşitleri arasından birini seçebilirsiniz. Doğru kullanıldığında yüksek performans sergileyen bir üründür.

Bulaşık deterjanları içerisinde sıklıkla kullanılan bileşenler şunlardır;

 • Fosfatlar: Magnezyum ve kalsiyumu bağlayıcı etkisiyle fosfatlar, kireç tortularını önler. Aynı zamanda diğer kir parçalarının çökmesini önleyerek bulaşıkların kirden arınmasını sağlar.

 • Disodyum EDTA: Bu kimyasal maddenin küf ve mantar önleyici özelliği bulunmaktadır. Bunun yanında hidrolize ve çözünürlüğe karşı direnç gösterir. Böylelikle yağların temizlenmesini sağlar.

 • Sodyum Loril Eter Sülfat: Özellikle sıvı bulaşık deterjanları ve banyo temizleyicilerinde sıklıkla kullanılan bir maddedir. Yağ ve kirlere nüfus ederek temizlemektedir.

 • Kloroksilenol: Antibakteriyel bu ajan sayesinde bulaşıklardaki bakteriler temizlenir. Sadece bulaşıklardan temizlemekle kalmaz ellere de bulaşmasını önlemektedir.

 • Triklosan Jel: Bulaşık deterjanları içerisinde en fazla kullanılan bu bileşen, antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bakterileri durdurur ve büyümesini yavaşlatır.

Yoğun ve sık olarak kullanılan birçok bulaşık deterjanında bu bileşenler vardır. Ayrıca kıvamı, kokusu ve diğer özelliklerini belirleyen başka bileşenlerde içerebilmektedir.

Bulaşık Deterjanları Bozulur mu?

Kullanıcılar tarafından merak edilen konuların başında bulaşık deterjanları bozulur mu? sorusu gelmektedir. Her ne kadar marka ve türe göre farklılıklar gösterse de bütün bulaşık deterjanları içeriğinde ana bileşen kimyasallar vardır. Suyu yumuşatan, bakterileri önleyen ve yağı parçalayan bu bileşenler, zaman içerisinde oksitlenebilmektedir. Özelliğini kaybettiği zaman ise temizlemeyebilmektedir. Dolayısıyla ambalaj üzerinde bulunan son kullanma tarihi dikkate alınmalıdır. Ve genelde son kullanma tarihleri etiket üzerinde de görebileceğiniz gibi 18 ay şeklindedir.

Sıvı deterjanların temizleme etkisini kaybetmesi 6-15 ay arasında değişmektedir. Her ne kadar temizleme özelliği 6 aydan sonra da devam etse de yenilere göre daha azdır. Dolayısıyla 5 kg’lık büyük boyutlarda olanlardan alıyorsanız belirlenen süre içerinde tüketmelisiniz. Bunun yanında kullanılmadığı zaman ağzı sıkıca kapatılmalı ve havadan korunmalıdır. Ayrıca her ne kadar büyük boyutlu olanlar daha ekonomik olsa da şayet belirlenen süre boyunca tüketilmediğinde etkisi azalır. Dolayısıyla tüketim miktarı hesaplanarak alınmasında yarar vardır.

Bulaşık Deterjanı Çeşitleri ve Fiyatları

Sabundan sonra büyük bir devrim niteliğinde olan bulaşık deterjanı çeşitleri ve fiyatları ile her bütçeye hitap eder. Güçlü formülü ile birkaç damlası bile yığınlar halindeki bulaşıkları yıkar. Nitekim günümüzde yağların arındırılmasında en etkili çözümlerden biridir.

Çeşit yelpazesi ise her ihtiyaç ve zevke hitap edecek şekildedir. Toz, krem, jel, tablet, konsantre gibi birçok çeşidi vardır. Bunun yanında farklı boyuttaki ambalajlarına, kokusuna göre de çeşitlenmektedir. El ve makinede bulaşık yıkamak için elzem bir ihtiyaç olan bulaşık deterjanları ayrıca Pril, Fairy, Finish ve Bingo gibi markalara göre de zengin çeşitliliğe sahiptir.

Bu kadar zengin çeşitlik içerisinde bulaşık deterjanları haliyle geniş bir fiyat aralığı ile satışa sunulmaktadır. Fiyatları, belirleyici faktörler olan marka, türü, ulaşabilirlik ve ambalaj boyutuna göre değişmektedir. Ayrıca indirim ve kampanyalarda fiyat aralıklarını değiştirebilmektedir.

Özellikle sıvı formda olanlarda 5 kg gibi büyük boyutlu olanlar daha ekonomik bir alışveriş alternatifi oluşturmaktadır. Dolayısıyla yoğun kullanana endüstri kuruluşlar için avantajlar sağlar. Bunun yanında bulaşık makineleri için hazırlanan kapsül veya tablet formları sıvı olanlara nispeten daha yüksek fiyatlıdır. Çünkü üretim teknolojisi daha maliyetlidir.

Zengin ürün gamı ile OfisMaster bulaşık deterjanları ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılar. Birçok farklı marka, tür ve ambalajlama boyutu ile satışa sunulan deterjanlar arasından en hesaplı seçeneklere ulaşabilirsiniz. Ayrıca indirim ve kampanyalardan da faydalanabilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır