WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Notebook - Laptop

Sonuçları Filtrele

Marka
  • Asus4
  • Casper1
  • Dell27
  • HP10
  • Lenovo16
  • Technopc5
  • Toshiba2
Limit:
65 sonuçtan 1 ile 32 arası görüntüleniyor.

Notebook Laptop

Acer Notebook - Laptop, Asus Notebook - Laptop ve Casper Notebook - Laptop gibi markalar, ince, klavye ve ekrandan oluşan taşınabilir cihazlar üretmektedir. Ofis hayatında, eğitim ve günlük kullanımda tercih edilen bu cihazlar, masaüstü bilgisayarların daha pratik bir versiyonudur ve kablo bağlantılarına ve ek donanımlara ihtiyaç duymadan kullanılabilirler. Notebook modelleri, masaüstü bilgisayarların tüm özelliklerini sunabildiği gibi, gelişen teknoloji ile birlikte yeni özellikler de kazanmaktadır. Acer Notebook - Laptop, Asus Notebook - Laptop ve Casper Notebook - Laptop gibi markalar, kullanım amacına göre farklı özelliklerde üretilen bu cihazları üretmektedirler. En büyük avantajlarından biri sabit bir konumda olmamalarıdır, böylece istenilen yere götürülebilirler.

Notebook Laptop Çeşitleri

Teknolojinin en gözde ürünlerinden olmayı başaran laptop notebook modelleri pek çok teknik özellikle üretilmektedir. Ekran kartı, HDD, SSD, işlemci, piksel gibi teknik detayları bulunan laptoplar kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır.

Performansa Bağlı Notebook Laptop Modelleri

Notebook ve laptoplar belirli performanslar sunmak adına üretilmektedirler. Kimisi gündelik işler için hazırlanırken kimisi ise üst segment özellikler sunmak için tasarlanmaktadır.

Notebook: Gündelik internet gezintileri, basit oyun deneyimleri, mail kontrolü, video izleme gibi işlerde kullanılmaktadır. Yaz yazmak, basit tasarımlar yapmak ve sunum hazırlamak gibi kolay çalışmalarda da tercih edilmektedirler. 13-17’’ inç arası boyutlarda üretilmektedir.

Laptop: Ekran genişliği olarak notebook modellerine göre daha gelişmiş olan cihazlardır. 17’’ inç üzerinde olan bu ürünler RAM, piksel gibi konularda daha üst seviye seçeneklerdir. Hızlı işlem yapabilme özelliği bulunan bu ürünlerde tasarımlar yapılabilmektedir.

Ultrabook: Yeni nesil bilgisayar çeşidi olarak görülen ultrabook modelleri hızlı açılıp kapanabilen ve daha minimal görünen cihazlardır. Ayrıca yüksek performans ve daha uzun sürekli pil ömrü olmasından dolayı sıkça tercih edilmektedir.

Boyuta Göre Laptop Notebook Modelleri

Taşınabilen özelliklerini her geçen gün geliştiren laptop notebook modelleri kendi içerisinde farklı boyutlara göre gruplandırılmaktadır. En geniş ekran boyutuna sahip tasarımlar laptoplardır. Özel çalışmalarda tercih edilen bu ürünleri notebook modelleri takip etmektedir. Laptopların birkaç inç ufağı olan bu modeller işlevsel olmalarından dolayı dünya çapında yaygın bir kullanıma sahiptir. Ultrabook modelleri ise 14-17 inç aralığında olabilmektedir. Netbook ya da diğer adıyla minibook modelleri ise 13 inç ve daha küçük ekran boyutuna sahip olması ile sıralamada en sonda yer almaktadır.

Notebook Laptop Modelleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Bilgisayara ihtiyaç duyulan her alanda kullanılan notebook laptop tasarımları genel olarak iş hayatında aktiftir. Ofislerde, iş yerlerinde ve küçük işletmelerde dahi kullanılabildiğinden dolayı dünyanın en çok kullanılan teknolojileri arasında yer alır.

Eğitim hayatında da önemli bir yere sahip olan notebook seçenekleri, araştırmalar yapma ve sunum hazırlama gibi amaçlarla kullanılmaktadır. Ayrıca video izleme, online derslere katılım sağlama ve online sınavlara girişlerde de bu ürünlerden yararlanılmaktadır. Bu amaçla çoğu öğrenci için gerekli cihazlardan biri olarak görülürler.

Oyun oynamayı seven kişiler için gaming laptop modelleri pratik ve taşınabilen özellikte olmasından dolayı tercih edilmektedir. Gelişmiş özelliklere sahip olan bu cihazlar hızlı ve görüntü kalitesi yüksek bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır. Gaming notebook modelleri ekran boyutlarının büyüklüğü ve mekanik klavyeleri ile dikkat çekmektedir.

Bütün bu kullanımların dışında okul, hastane, ev gibi sayısız alanda laptop ve notebook seçenekleri kullanılabilmektedir. Bununla birlikte farklı boylarda olmasından dolayı seyahatlerde işlerin takibi gibi konularda da bu tür ürünler tercih edilmektedir.

Notebook Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Notebook bilgisayar alırken kişilerin öncelikle dikkat etmesi gereken konuların başında teknik detaylar gelmelidir. Kullanım esnasında istenen performansı sağlayan ürünleri bulmak için yapılacak çalışmalara uygun teknik özellikler belirlenmelidir. Teknik özelliklerin başında işlemciler gelir. İntel ve AMD olmak üzere bilinen markaların işlemcileri gelişmiş özelliklerde sunulmaktadır. İşlemcinin güçlü olması bilgisayarın hızını, ekran kalitesini ve diğer pek çok donanımı etkileyecektir. Ayrıca işlemci çekirdek sayısının fazla olması da laptop özellikleri için artı bir ayrıntıdır.

Notebook teknik özellikleri arasında RAM yani bellek kısmı önemlidir. Belge indirmek, yazı yazmak ve video izlemek gibi basit işlerde düşük RAM modelleri yeterli olabilmektedir. Ancak oyun, grafik tasarım gibi alanlarda RAM değeri yüksek olmalıdır. SSD gibi özellikler ise bilgisayarın hızını etkileyecek detaylardır.

Bilgisayar alırken tasarım özellikleri ve ekran kartı gibi bilgilerde önemlidir. Ekran kartının istenilen programları destekleyecek nitelikte olması gerekir. Aksi halde yüklenen program ve oyunlar düşük performansta devam ettirilmektedir. Ek olarak ekran genişliği ve klavye kullanım alanlarının boyutu da kullanıcı deneyimine uygun olarak seçilmelidir.

Notebook Laptop Fiyatları

Farklı üretim özelliklerine sahip olan notebook ve laptoplar teknik detayları nedeniyle çeşitli fiyatlardan sunulmaktadır. Gündelik kullanımlara uygun olan modeller daha cazip fiyatlardan sunulurken profesyonel çalışmalar ve oyunlarda kullanılan notebook laptop fiyatları daha yüksek olacaktır. Ofis Master olarak müşterilerimize ihtiyaçlarına yönelik uygun fiyatlı laptop notebook seçenekleri sunuyoruz. Ödeme yöntemlerindeki kolaylıklar ve indirimli fiyatlarla dolu ürün dünyamızdan hizmet almak için bizi takip edebilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır