WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Masaüstü Bilgisayar

Masaüstü Bilgisayar

Masaüstü bilgisayarlar , masa üzeri kullanımlara uygun olarak tasarlanmış ürünlerdir. Sabit bir konuma sahip olan bu cihazlar genellikle evlerde ve ofislerde tercih edilmektedir. Teknolojik gelişmelerle beraber büyük değişimler yaşayan bu cihazlar daha az yer kaplayan ve daha hızlı işlem yapabilen hale gelmiştir. Masa üstü bilgisayarlarda monitör, işlemci kasa, klavye, mouse, hoparlör gibi parçalar bulunmaktadır.

Yaygın bir kullanıma sahip olan masaüstü bilgisayar modelleri , işlevsel parçalar bütünü olmasından dolayı avantajlı bilgisayar seçeneği olmaktadır. Genel olarak taşınmayan bilgisayar türü olarak bilinen bu modellerin son yıllarda taşınabilen tasarımları da sunulmuştur. Mini masaüstü tasarımların yanı sıra taşınabilir masaüstü bilgisayar modelleri de bulunmaktadır.

Masaüstü Bilgisayar Özellikleri Nelerdir?

Masaüstü bilgisayarlar diğer bilgisayar türlerine göre daha büyüktür. Sabit bir konumu olan bu cihazlar farklı donanımların bir araya gelmesi ile oluşturulur. Bu nedenle diğer bilgisayarlardan daha fazla alan kaplarlar. Harcadıkları güç laptop gibi modellere göre daha fazladır. Ancak maliyet açısından daha uygundurlar.

Dizüstü bilgisayarlara göre daha gelişmiş özelliklere sahip olan masaüstü bilgisayarlar donanımlarının değiştirilebilen olması ile avantaj sağlar. Masaüstü bilgisayar özellikleri arasında soğutmada kendi kendine yetebilen cihazlar olmaları da bulunmaktadır. Ek bir soğutucu kullanımına ihtiyaç duyulmayan bu cihazlarda disk ve USB girişi için çok sayıda alan vardır.

Masaüstü bilgisayarlar diğer bilgisayarlara göre daha özel programların yüklenmesine olanak tanımaktadır. Bluetooth, kızılötesi gibi bağlantı özellikleri ile internete bağlanma konusunda laptoplar ile aynı bağlanma özelliklerine sahip modelleri vardır. Hız, grafik özellikleri ve daha pek çok konuda masaüstü modeller avantajları ile öne çıkmaktadır.

Masaüstü Bilgisayar Çeşitleri Nelerdir?

Dünya çapında ek sık kullanılan bilgisayarlardan olan masaüstü modeller teknolojik gelişmelerle birlikte daha yüksek performans sunmaya başlamıştır. Her geçen gün yeni bir modeli sunulan bu cihazlar zamanla sınıflandırılabilen çeşitliliğe kavuşmuştur. Bilgisayar dünyasının en eski tasarımları olan masa üstü bilgisayar modelleri kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır.

Kullanım Amacına Göre Masaüstü Bilgisayarlar

Yaşam alanlarında kullanılan masa üstü modeller amaca uygun olarak üretilmektedir.

Ev İçin Masaüstü: Normalde evlerde eğlence amaçlı kullanılan bilgisayarlar bu sınıfa girmektedir. Müzik dinleme, video izleme gibi etkinlikler için kullanılan bu türler ev sineması oluşturmak için geniş monitörlü olabilmektedir.

Oyun İçin: Performans açısından gelişmiş özelliklere sahip cihazlardır. Yüksek çözünürlük, geniş piksel skalası ve mekanik klavye gibi özelliklerle bir arada kullanılabilmektedir.

Workstation: Çözünürlüğü yüksek ve ara yüzler açısından gelişmiş özelliklere sahiptir. Bilimsel çalışmalar ve mühendislik uygulamalarında tercih edilirler. İş istasyonu olarak bilinmektedirler.

Boyutuna Göre Masaüstü Bilgisayarlar

Tam Boy: Monitör, kasa ve diğer donanımların bulunduğu geniş alana yayılmış olan bilgisayarlardır. Kullanıcılar kendi isteklerine göre bu bilgisayarlarda geliştirmeler yapabilir.

Kompakt: Tam boy bilgisayarların aksine daha ufak yapıda bulunan cihazlardır. İnternette gezinme, müzik ve video görüntüleme gibi amaçlarla kullanılırlar. Tam boy cihazlardaki gibi gelişmiş görevleri yerine getiremezler. Fiyat olarak daha uygunlardır.

All İn One: Monitör ile kasanın birleştirilmesi sonucu oluşan masaüstü modellerdir. Diğer modellere göre daha az yer kaplayan bu tasarımlar kablo yığınlarından oluşan görüntülerin ortadan kalkmasını sağlar. Fazla yer kaplamadığı için tercih edilmektedir.

Masaüstü Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Masaüstü bilgisayarlarda en önemli kriter performanstır. Kullanım amacına uygun performansta ürünler seçilmesi halinde verimli bir çalışma yürütülebilmektedir. Günlük standart işler yapmak için çözünürlük ve sistem özellikleri çok gelişmiş modeller almaya gerek yoktur. Bunun yerine ev için kullanılabilen modeller tercih edilebilmektedir.

Ofis hayatında kullanılan masaüstü modellerde kullanılması planlanan programlar dikkate alınarak seçim yapılmalıdır. Bilgisayar alırken dikkat edilmesi gereken teknik detaylar içerisinde işlemciler farklı markalar tarafından sunulmaktadır. Bu işlemcilerle birlikte bilgisayarın hızını belirleyen RAM, CPU ve sabit disk kapasitesi gibi detaylara bakılmalıdır.

Bilgisayarın ekran boyutu ile kullanım amacı doğrudan bağlantılıdır. Tasarımlar ve profesyonellik isteyen işler için geniş ekranlı ve gelişmiş özellikleri olan modeller gerekmektedir. Oyun bilgisayarları da ekran kartı ve RAM gibi konularda en yüksek verimi sağlaması gereken cihazlar olacaktır.

Bilgisayar seçimlerinde teknik özellikler kadar bilgisayarın enerji tüketimi de göz önünde bulundurulmalıdır. Desteklediği programlar ve tasarım özellikleri de bilgisayar alırken incelenmesi gereken konular arasındadır.

Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

Masaüstü bilgisayar modelleri birden fazla donanımın bir araya geldiği ürünlerdir. Tek tek satılabilen bu ürünler aynı zamanda set şeklinde de sunulmaktadır. Masaüstü modellerde isteğe bağlı olarak her bir donanım tek marka üzerinden alınabileceği gibi farklı markaların ürünleriyle de hazırlanabilmektedir. Bu durum tamamen kullanıcıların isteğine bağlıdır. Masaüstü bilgisayar fiyatları bu nedenle geniş farklılıklar gösterebilmektedir.

OfisMaster masaüstü bilgisayar modellerinde uygun fiyat garantisi sunan bir toptan tedarik merkezidir. Profesyonel kullanımlardan kişisel kullanımlara kadar her alanda tercih edilebilen masaüstü modellerle hizmet vermektedir. Ayrıca bilgisayarlarda orijinal ürünlerin satışı yapılmaktadır. Adresimizden diğer bilgisayar donanımları ve aksesuarları ile birlikte uygun fiyatlı setler oluşturarak bilgisayarınızda çalışmaya başlayabilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır