WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Kart Okuyucu

Sonuçları Filtrele

Marka
 • Dark8
 • Digitus1
 • S-Link1
 • Tx1
Limit:
11 sonuçtan 1 ile 11 arası görüntüleniyor.

Kart Okuyucu

Dark Kart Okuyucu, Daytona Kart Okuyucu, Digitus Kart Okuyucu gibi ürünler, SIM kartlar, kredi kartları, elektronik kimlik kartları ve onaylanmış sertifika yüklü akıllı kartların okunmasını sağlayan donanımlardır. Bu okuyucular, kurumların ve firmaların tercih ettiği otomatik geçiş sistemleri için de kullanışlıdır. Kartlı geçiş turnikeleri gibi sistemlerle birlikte kullanılarak, çalışanların giriş çıkışlarının takibini sağlayabilirler. Ayrıca fazla mesailer gibi çalışma aralığı kontrolünü de sağlarlar. Kart okuyucular, kartlardan aldıkları bilgileri kayıt eder, rapor tutar, depolar ve muhafaza eder. Ancak, bu okuyucuların satın alındıktan sonra doğrudan çalışmayacağı, e-imza olarak ifade edilen elektronik sertifika içermediği unutulmamalıdır. Bu nedenle, okuyucunun satın alınmasının ardından elektronik sertifika için ayrıca başvuru yapılması gereklidir.

Kart Okuyucu Kullanım Alanları

Özel sektörlerden resmi kurumlara kadar geniş kullanım alanı olan kart okuyucu, kullanım alanı olarak da hemen hemen her yere ulaşır. Çalışan sayısındaki artışlar iş hayatının takibini zorlaştırsa da okuyucuların kullanımı bu takibi sistematik bir düzene dahil eder. Böylelikle okuyucuların firmaların bünyesinde yer alması kaçılmaz bir durumdur.

 • Tüm özel ve kamu kuruluşlarının girişlerinde okuyucularla karşılaşırsınız.
 • Farklı işletmeleri bir araya getiren iş hanlarında da karışıklığı önlemek için yer alır.
 • Çalışanların en yoğun olduğu fabrikaların da giriş ve çıkışlarını rapor eder.
 • Herkesin girmesinin mümkün olmadığı özel bölümlere giriş yapabileceklerin ulaşılmasında yardımcı olur.
 • Otellerde herkesin kendine ait bir alanı olduğu için her alan için ayrı okuyucu vardır.
 • Devlet gizliliğinin en yoğun olduğu askeri alanlarda da yine güvenliği okuyucular oluşturmaktadır.
 • Plazalar birden farklı firmaya ev sahipliği yapar ve  farklı ofisleri de içerisinde barındırır. Bu nedenle bu alanlarda karışıklık olmaması adına okuyucuları tercih ederler.
 • Semtlerde yer alan farklı sitelere de site dışından ya da site sakinlerinin bilgisi dışında bir birinin girmemesi için güvenliği sağlayan okuyuculardır.
 • Her ne kadar asansörler herkesin kullanımına açık gibi görünse de şahsi ya da tek bir alana da hizmet verirler. Bu nedenle özelleşmiş asansör kullanımı için de okuyucuları bulundururlar.
 • Son olarak özel ya da remi fark etmeksizin eğitim kurumlarında girişlerinde okuyucular yer alır. Özellikle her üniversitenin girişlerinden, yemekhanelerine ve kütüphanelerine kadar pek çok alanında mutlaka kart okuyucu vardır.

Kart Okuyucularının Çalışması Nasıl Olur?

Veri depolama ürünlerinin satışının yapıldığı her platformdan kart okuyucularını rahatlıkla satın alırsınız. Ancak sadece satın almanız çalıştırmanız için yeterli olmayacaktır. Giriş yazısında da ifade edildiği gibi okuyucuların çalışması için onaylanmış sertifikalara ihtiyaç vardır. Online işlemlerle yapacağınız başvuru sonrasında rahatlıkla ulaşacağınız bu sertifikayı okuyucunun yazılımına yüklersiniz. Kullanıma hazır olan okuyucunuzun ise belli başlı çalışma prensipleri vardır.

 • Okuyucunun yüzeyine yansıtarak algılamasını sağlayan plastik kartlar okuyucunun çalışmasında kesinlikle olmalıdır. Çünkü girişleri bu plastik kartlar sayesinde yaparsınız. Okuyucu kullanan her işletme de çalışanlarına bu kartları dağıtır. Çoğunlukla bireye özel kişiselleştirilen bir karttır. Bu kartlar okuyucunun üzerinden okutularak geçişler sağlanmaktadır.
 •  Aynı zamanda kartların içerisinde bireylerin bilgilerini barındıran manyetik şifreler vardır. Manyetik şifreler doğrudan merkez bilgisayara gider ve  merkez bilgisayar bireyin bilgileri depolar. Diğer yandan manyetik şifrenin olmadığı kartlarda çalışanlar kendilerine verilen şifreleri girerek okuyucunun merkez bilgisayara bilgi depolamasını sağlar.
 • Bilgisayar aktarılan bilgi akışı sonrasındaysa kontroller başlar. Kartı bulunan kişinin izni var mı ya da girişi onaylanmış mı merkez bilgisayardan dönüş gelir. Okuyucunun gönderdiği bilgilerle merkez bilgisayardaki bilgiler örtüştüğünde de talep edilen girişleri okuyucu kabul eder.
 • Girişlerin onaylanmasıyla birlikte de yapılan her girişin kaydı depolanmaktadır. Diğer yandan çıkışlarda da okutulan kartların kaydını yine okuyucu merkez bilgisayara yönlendirir. Böylelikle kart ile yapılan her işlem okuyucunun aracılığı ile merkez bilgisayarda yer alır.
Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır