WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

USB Bellekler

Sonuçları Filtrele

Marka
 • Adata5
 • Dark1
 • Hikvision12
 • Kingston25
 • Kioxia5
 • OEM4
 • Sandisk19
Limit:
71 sonuçtan 1 ile 32 arası görüntüleniyor.

USB Bellekler

Adata USB Bellekler, Dark USB Bellekler ve Hikvision USB Bellekler olarak bilinirler. USB bellekler, verilerin taşınması ve saklanması için kullanılan elektronik cihazlardır. Adata ve Dark markalarının USB bellekleri, 8, 16 ve 32 GB gibi farklı kapasitelerde sunulur. Bu ürünler, taşınabilir, küçük ve hafif olmaları nedeniyle herkes tarafından kullanılabilir. Hikvision USB Bellekleri de benzer şekilde verilerin depolanması ve taşınması için tasarlanmıştır ve farklı kapasitelerde mevcuttur.

USB Belleklerinin Özellikleri Nelerdir?

 1. Elektronik bir ürün olduğu için yapısından hareketli ekipmanlar yoktur. Böylelikle daha durağandır.

 2. Yapısı, hafıza çipi ve bellek devresi bulunan basit bir sistemden oluşur.

 3. Basit oluşumu kırılgan yapıda olmasını da engeller ve bu yüzden hareket özgürlüğünde (mobilite bakımından) avantajlıdır.

 4. Belleğine aktardığınız verileri daha sonrasında siler hatta tekrar yazarsınız. Bu özelliği sayesinde de  RAM’lara benzer.

 5. Ancak RAM ile aralarındaki fark: bu işlemi RAM için bilgisayar, USB bellekler için kullanıcı kendisi yapar.

 6. Herhangi USB giriş bağlantısı olan tüm cihazlarda uyumludur. Bu cihazlardan veri alır ve istenilen bir cihaza aktarımını yapar.

 7. Elektrik bağlantısı kesilse dahi dizüstü bilgisayar gibi şarjı olan her cihazda halen kullanmaya devam edersiniz. 

 8. Kablosu, şarjı yoktur. Taktığınız herhangi bir cihazda çalışmaya başlar. Bu nedenle de her zaman kullanıma açık bir üründür.

USB Belleklerin Depolama Alanları

8 GB’tan başlayıp 32 GB’a kadar kullanımı olan veri depolamak için alternatif kabul edilen pratik veri aygıtıdır. Bu veri aygıtının farklı bellek çeşitleri olsa da en yaygın kullanımda olanı 32 GB’tır.  Günümüzde kullanılan uygulamalar, fotoğraflar, videolar gibi birçok verinin çözünürlük kalitesi giderek arttığından bu alanlar çoğunlukla yetersiz kalır. Bu yetersizliği önlemek için de USB belleklerinin depolama çalışmaları için sürekli bir araştırma söz konusudur. Hatta teknoloji piyasasının içerisinde 1 TB’a varan alan hacimli belleklerin satışı vardır. Bu çok geniş bir alanı kapladığı için kullanımının halk arasında çok yaygın olduğunu söyleyemeyiz. Fakat büyük işletmelerin, firmaların ofislerinde oldukça yararlıdır.

Diğer yandan bu bellekler veri saklamaktan daha çok veri akışını sağlamak için tercih edilmektedir. Bu durumda da veri akışı için yüksek kapasiteli hacimlere ihtiyaç yoktur. Veri aktarımında ise alan hacminden daha çok dosya tipi önemlidir. Örneğin belge ve dokümanlar için düşük kapasiteli belleklere ihtiyaç duydukları için veri transferleri de hızlı olur. Ancak program kurulum belgeleri (fotoğraf, video gibi) yüksek kapasite isteyen dosyaların veri transferi daha yavaştır.

USB Bellek Virüsleri

Dijital dünyanın virüsleri kontrol altına alınmadığında elektronik cihazlar için ciddi zararlar meydana getirir. Elbette bu virüsler çoğunlukla bilgisayarların internet erişimi ile dağılsa da sadece bilgisayarlarda yer almazlar. USB belleklerin de virüs tehlikesi yaşaması yüksek olasılıktır. Bunun temeli belleklerin birçok elektronik cihazla etkileşim içinde olmasıdır. Özellikle bilgisayarlarda kullanılmaları ve içeriği veri akışından dolayı yazılabilir bir formatta olduğu için virüsten etkilenir.  Bu nedenle içeriği virüs kapmış bilgisayarlarda yazılabilir halde kullanılan bellekler tehlike altında kalır. Kullanacağınız belleği virüslerden korumak için güvenliğini sağlamalısınız. Bunun en kolay yollarından biri yazma iznini ortadan kaldırmaktır. Belleğinizi bilgisayara taktığınızda karşınıza çıkan yazma izin ekranını reddetmeniz gereklidir. Onaylamadığınız yazma işlemi sayesinde virüslerin belleğin katmanlarında dağılımını da engellemiş olursunuz. Ancak bu işlem tek seferde işe yarar ve kullanıldığı bilgisayardan belleğe transfer yapılırken etkisi kalmaz. Bu nedenle belleğine ayrıca bir anti virüs programıyla (yazılımıyla) tarama yapmalısınız.

Bu detaylı tarama işlemi ile sadece virüs girişimini engellemez ayrıca bellekteki virüslü dosyaları da görmenizi sağlar. Böylece var olan virüsleri de tarama yoluyla kaldırırsınız.Bunların dışında belleğinizi düzenli olarak tarama yapmak ve kullanacağınız bilgisayarın da virüs barındırmadığından emin olmak güvenlik için önemlidir.  Belleklerin virüs problemi uzun yıllar kullanımını engeller. Tıpkı diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi USB belleklerin de düzenli bakımını yapmalısınız. Dışarıdan müdahale gerektirmeden çalışan bu aygıtın, kullanılacağı cihazdan alacağı güç için cihazla bağlantısının da güvenilir olmasını sağlamalısınız.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır