WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Asetat Kalemler

Sonuçları Filtrele

Marka
  • BiC3
  • Bigpoint1
  • Edding10
  • Hi-Text3
  • Kraf20
Limit:
37 sonuçtan 1 ile 32 arası görüntüleniyor.

Asetat Kalemler

Hayatımızda büyük bir yere sahip olan asetat kalemler kendi içinde birçok çeşide ayrılmıştır. Bu çeşitlerin her birinin kendisine has görevleri bulunmaktadır. Asetat kalemleri bazen sayfaları renklendirmek bazen de pratik bir şekilde bilgiyi işlemek için kullanılmaktadır. Kalemlerin kullanım alanları günümüzde son derece yaygındır. İmza atmak için bile özel kalemler bulunmaktadır. Fakat bu yazıda sizlere BiC Asetat Kalemler, Edding Asetat Kalemler ve Hi-Text Asetat Kalemler hakkında bilgiler verilecektir.

Bazı zamanlar kâğıt yerine plastik yüzeylere veya bu tarz kaygan zeminlere yazı yazmak gerekmektedir. Bu aşamada sizler için BiC, Edding veya Hi-Text Asetat Kalemler pek yarar sağlamayacaktır. Bu aşamada yukarıda sayılan yüzeyler için kullanılması gereken kalem çeşitlerinin daha büyük katkısı olacaktır. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi her kalem çeşidinin kendisine özel işlevi bulunmaktadır.

Asetat Kalem Ne İşe Yarar?

Kendi içinde birbirinden farklı kalınlıkta uçları bulunmaktadır. Bu kalemler plastik yüzeylere yazı yazmak için kullanılmaktadır. Fakat işlevi yalnızca bu yüzeylere yazı yazmakla sınırlı değildir. Asetat kalemler sayesinde cam yüzeylere işaretlemeler yapabilirsiniz. Aynı şekilde metal yüzeylere yazı yazmak ya da naylon yüzeylerde kullanmak mümkündür. Bundan dolayı bu kalem çeşidi genellikle okul dışında kullanılmaktadır. Diğer kalemlerde kullanılan mürekkep çeşitleri kaygan yüzeylerde çoğu zaman etkisiz kalmaktadır.

Bu kalem çeşidi aynı zamanda suya do dayanaklıdır. Yani su ile teması bulunan yüzeylere yapacağınız işaretlemelerde kesinlikle bu çeşidi kullanmayı tercih etmeniz doğru olacaktır.

Aynı zamanda deri üzerine işaretleme de yapabilirsiniz. Birçok kalem bu tarz işlemlerde kullanılmamaktadır. Fakat belirttiğimiz gibi bütün kalemlerin kendisine özel üretilme amaçları bulunmaktadır. Bu kalem çeşidinde oldukça geniş marka skalası bulunmaktadır. Yani son derece farklı türlerine rastlayabilirsiniz. Bu türlerden dilediğinizi seçip satın alabilirsiniz.

Kalın uçluları genellikle işaretlemeler ve dikkat çekmek istenilen durumlarda kullanılmaktadır. İnce uçlu modeller ise genellikle naylon veya plastik yüzeylere yazı yazmak amacıyla kullanılmaktadır.

Bir zamanlar CD kalemi olarak da bilinmekteydi. O zamanlar CD’ler oldukça popüler olduğu için kalemin adı CD kalemi sanılmaktaydı. Evinizde bulunan CD’lerin üzerine sonradan yazılan yazıların büyük bir çoğunluğu muhtemelen bu kalem çeşidi ile yazılmıştır. CD’lerin popüler olduğu zamanlar son derece eski zamanlardır fakat dikkatli bakarsanız muhtemelen yazmış olduğunuz yazılar hâlen ilk günkü kadar sağlam duruyor olacaktır. Buradan anlayabileceğiniz üzere asetat kalemler uzun yıllar sağlamlığını ve kalıcılığını koruyabilen mürekkeplere sahiptir.

Asetat Kalemler Ne Amaçla Kullanılır?

Oldukça çeşitli seçeneklere sahip olmasıyla ön plana çıkan bu kalemlerin kullanım alanları da oldukça farklıdır. Aşağıda bulunan listeye göz atarak kimler ve hangi meslek grupları tarafından ne amaçla kullanıldığını öğrenebilirsiniz:

  1. Genellikle kargocular tarafından kullanılmaktadır. Kargocular teslim edecekleri ürünün üzerine kendi anlayacakları şekilde bolca not almaktadır. Bu işlemi sıradan tükenmez kalem ile yapmak son derece zordur. Bu sebeple genellikle plastik türevinden üretilen kargo poşetleri üzerinde asetat kalemi oldukça kullanışlıdır. 
  2. Etiketler ile ilgilenen insanlar da yazılarının kalıcılığını koruması için tercih etmektedir. Bu amaçla genellikle ürün satışı yapan mekânlar tercih etmektedir. Kırtasiye, manav, market gibi yapılarda satılan ürünlerin fiyatları genellikle bu kalemler kullanılarak yazılmaktadır.
  3. Eğer hatıra CD’leriniz varsa ve onları tasniflemede zorluk çekiyorsanız asetat kalemler sayesinde üzerlerine içeriklerini yazarak kolaylıkla sınıflandırabilirsiniz. 
  4. İnsanlar sevdiklerine hediyeler almayı ve onları paketlemeyi sevmektedir. Hediye notunuzu doğrudan paketin üzerine yazmak gerçekten çok daha farklı ve hoş duracaktır. Bu aşamada asetat kalem kullanabilirsiniz. Hediye paketlerine yazacağınız yazılar bu sayede çok daha kalıcı ve çok daha farklı olacaktır.
  5. Günümüzde yalnızca birkaç meslek grubu veya birkaç amaçla sınırlı olmayan bu kalemler hobilerde de kullanılmaktadır. Özellikle çizim yapanlar için tasarlanmış türleri bulunmaktadır. Bu sayede çizimler çok daha göz alıcı ve detaylı olmaktadır.

Asetat Kalemler Zararlı Mı?

İlk çıktıkları zamanlarda birçok insan tarafından bu kalemlerin sağlığa zararlı olduğu söylenmiştir. Ancak bu kalemlerin bilimsel olarak kanıtlanmış bir zararı yoktur. Yani bu kalemlere zararlı diyen bireylerin kurmuş olduğu cümleler ne yazık ki herhangi bir dayanağı olmayan cümlelerdir. Oldukça geniş alanlarda kullanılan bu kalemlerin insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Bundan dolayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır