WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Versatil Uçlu Kalemler

Sonuçları Filtrele

Marka
  • Bigpoint6
  • Faber Castell2
  • Mikro2
  • Rotring18
  • Scrikss2
  • Tombow5
Limit:
35 sonuçtan 1 ile 32 arası görüntüleniyor.

Versatil Uçlu Kalemler

Faber Castell Versatil Uçlu Kalemler, kullanışlı yapıları ve dayanıklılıkları ile sık sık tercih edilen kalemler arasında yer almaktadır. Mikro Versatil Uçlu Kalemler basmalı mekanizmaları sayesinde uçları bittikçe devamını getirebilen bir yapıya sahiptir. Rotring Versatil Uçlu Kalemler ise farklı kalınlıkta bulunan uç çeşitliliği sayesinde istenen kalınlıkta yazı yazma imkanı sunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde tüm bu markaların Versatil Uçlu Kalemleri öğrencilerin yanı sıra çizimler ile uğraşan bireyler için de iyi bir tercihtir. Ayrıca doğru bir kullanım ile uzun yıllar boyunca tek bir kalem kullanımı mümkündür ve sürekli kalem masrafından kurtulmak bu kalem türü sayesinde mümkündür.

Versatil Uçlu Kalemler Nasıl Kullanılır?

Oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan bu kalem türünün kullanımı son derece basittir. Versatil kelimesi teknik olarak çok amaçlı anlamına gelmektedir. Bundan dolayı bu kalemi kullanırken kendinizi sınırlandırmaktan kaçınmalısınız.

Versatil uçlu kalemler ne yazık ki genellikle yanlış kullanılmaktadır. Bu kalem türüne uç yüklemesi yaparken kullanıcılar genellikle uç kısımdan yükleme yapmaktadır. Bu son derece hatalı bir davranıştır. Bu kalem türüne uç yüklemesi yaparken arka kapağı kullanılmalıdır. Bu sayede mekanizmasının hasar alması ve uç takarken zarar görmesi engellenmektedir.

Uç yüklemesi yapılırken kaleminizin kapağını açmanız gerekmektedir. Daha sonra kapağın hemen altında, aynı hizada bulunan bir adet tüp göreceksiniz. Kalem ucunuzu bu tüpün içine yerleştirmeniz ve ardından kapağı tekrar yerine takmanız gerekmektedir. Daha sonra basma mekanizmasını kullanarak takmış olduğunuz ucun ön taraftan çıkmasını sağlamanız gerekmektedir. Daha sonra dilediğiniz gibi yazı yazabilirsiniz.

Bu kalem türünün birbirinden farklı uç çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitlerden dilediğinizi seçerek kaleminize yükleyebilirsiniz. Daha sonra aynı klasik uçları kullandığınız gibi bu uçları kullanabilirsiniz. Farklı renk, kalınlık ve koyuluk skalası bulunan uçlar bulunmaktadır. Bu çeşitliliği sayesinde birden fazla kalemin yapabildiği işi tek başına yapmaktadır. Böylelikle ekstra kırtasiye masraflarından kurtulmanıza olanak tanımaktadır.

Kalemin kapağının altında uçlarınızı koyabileceğiniz tüpten ziyade bir adet de silgi bulunmaktadır. Bu silgi oldukça yumuşak ve kaliteli bir silgidir. Bu silgi sayesinde yapmış olduğunuz hataları anında düzeltebilirsiniz. Fakat silgiyi fazla kullanırsanız ilerleyen zamanlarda tüp ile aynı hizaya gelebilir. Bunun sonucunda silgiyi çıkarmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Buna göre yanınıza her zaman kullanacağınız harici bir silgi almanız tavsiye edilmektedir. Versatil uçlu kalemler sahip olduğu silgilerle anı kurtarmayı hedeflemektedir. Bu silgiler sürekli kullanım için uygun değildir.

Versatil Uçlu Kalemler Kullanım Alanları

Bu kalem türünün oldukça geniş kullanım alanı bulunmaktadır. Dileyen kullanıcılar bu kalemleri günlük not tutmak için kullanmaktadır. Kimi kullanıcılar da çizim yapmak için tercih etmektedir. Hangi alanda kullanacağınız tamamen size kalmış bir durumdur. Bundan dolayı kendi ihtiyacınıza göre basmalı kalem tercihinizi yapmanız gerekmektedir. Tercih eden kimseler genellikle ders notlarını almak için kullanmaktadır. Sizler de dilerseniz ders notlarınızı dilerseniz de kendi kişisel notlarınızı tutmak için kullanabilirsiniz.

Kullanacağınız uç kalınlığı bu kalem türünde hayati bir öneme sahiptir. İnce işler ile uğraşıyorsanız ve yazınızın daha nazik görünmesini istiyorsanız 0.2 mm veya 0.5 mm uç tercihinde bulunabilirsiniz. Gündelik kullanım için daha çok 0.7 mm uç kalınlığı tercih edilmektedir. Bu uç ince uçlara göre çok daha dayanıklıdır. Bundan dolayı hızlı hareketlere ve acele notlara ayak uydurmaktadır. Yazı yazarken uç kırılmalarından şikayetçi iseniz 0.9 mm uçları tercih edebilirsiniz. Bu uç kalınlığı versatil uçlu kalemler için üretilmiş olan en kalın uçlardır. Bu uçlar sayesinde yazılarınızı bölünmeden ve akıcı bir şekilde yazma fırsatı yakalarsınız. Böylelikle kesintisiz ve hızlı yazı yazma deyimini yaşamaktan mahrum kalmazsınız. Kendinize uygun olana kalemi seçtikten sonra dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır