WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Webcam

Sonuçları Filtrele

Marka
  • A4tech1
  • Dahua1
  • Everest2
  • Logitech3
Limit:
7 sonuçtan 1 ile 7 arası görüntüleniyor.

Webcam

Web kamerası olarak bilinen bu ürünler dijital görüntü paylaşmak için kullanılmaktadır. Masaüstü bilgisayarlara sonradan eklenen webcam modelleri, görüntülü konuşma gibi imkânlar sunmaktadır. Dizüstü bilgisayar modellerinde ekrana tutturulmuş halde çalışmaktadır. Telefonlardaki kamera ile aynı özelliklere sahip olan bu ürünler bankacılık işlemlerinde ve okullarda sıklıkla tercih edilmektedir.

İlk webcam Cambridge Üniversitesinde kahve makinesini izleyebilmek adına üretilmiştir. Oldukça basit olan ve görüntü kalitesi düşük olan bu modelden sonra yeni özelliklerde webcam üretimleri olmuştur. Günümüzde kullanılan modeller oldukça gelişmiş bir görüntü kalitesine sahiptir. Anlık ve hızlı görüntü sunmak amacıyla tercih edilen bu ürünler hemen her bilgisayarda bulunabilmektedir. Kablolu ve kablosuz seçenekleri de vardır.

Webcam Ne İşe Yarar?

Webcam ürünlerin temel görevi görüntülü konuşmalar yapmayı sağlamaktır. Bu nedenle video konferans ve genel görüşmelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Dijital ortamlarda görüntülü aramalar yapabilmek için mutlaka webcam ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Aynı zamanda görüntü kaydı yapmayı da sağlayan bu cihazlar video çekimlerinde tercih edilebilmektedir.

Güvenlik sistemlerinde de sık sık kullanılan webcamlar bankaların doğrulama sistemlerinde tercih edilmektedir. Sanal banka çağrı merkezlerindeki çalışanların müşterilerle görüntülü olarak iletişim kurması için bu ürünler kullanılmaktadır.

İş görüşmelerinde, online eğitimlerde, kişisel görüşmeler yapmada ve daha pek çok alanda bu ürünler tercih edilmektedir. Güvenlik ve gözetleme amacıyla da kullanılan webcamlar görüntülü iletişimde vazgeçilmez parçalardan olmaktadır.

Webcam Çeşitleri

Kullanım özellikleri dikkate alındığında bu ürünler ayaklı ve bilgisayara monte edilebilen olmak üzere iki farklı şekilde hazırlanmaktadır. Ayaklı modeller masaüstü kullanımlarda farklı noktalara konumlandırılabilmektedir. Ancak bilgisayara monte edilen seçenekler sadece monitör üzerine konumlandırılmaktadır. Üretim özellikleri dikkate alındığında webcam türleri kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır.

Dahili Webcam Çeşitleri

Notebook, netbook ve diğer diz üstü kullanıma uygun olan ürünlerde monitör ekranında bulunan webcam çeşididir. Tablet türü cihazlarda da bu sistem kullanılmaktadır. Dışarıdan herhangi bir webcam eklemesi yapmaya gerek kalmadan çalıştırılabilmektedir. Bu ürünler için bilgisayardaki kurulumu aktif hale getirmek yeterli olmaktadır.

Harici Webcam Çeşitleri

Webcam özelliği kendinde bulunmayan bilgisayarlarda tercih edilen üründür. Genellikle masaüstü bilgisayarlarda gerek duyulan bu ürün için USB bağlantılı modeller tercih edilebilmektedir. Kullanıcılar dışarıdan alacakları bu donanım ile bilgisayara görüntüleme özelliği kazandırabilmektedir. Harici webcam çeşitleri farklı görüntüleme teknolojileri kullanılarak üretilmektedir. Bu ürünler gelişmiş görüntüleme yöntemleri sayesinde kaliteli kayıtlar yapmayı sağlamaktadır.

Fotoğraf makinesi ve video kaydedici ile aynı görevlere sahip olan harici ürünler le lambalar ile ışık sunma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda görüntülerin farklı sistemlerle bilgisayara aktarılmasını da sağlamaktadır. Mikrofonu olan ürünler görüntülü görüşmelerde ek bir parçaya daha ihtiyaç duyulmasını önleyecektir.

Webcam Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bilgisayarlarda aktif olarak kullanılan parçalardan biri olan webcamlar yüzlerce marka tarafından üretilmektedir. Bu ürünlerin her biri farklı özellikler sunduğu için ihtiyaçları karşılayacak ürünler seçilmesi gerekecektir. Görüntü kalitesinin ön plana çıktığı bu ürünlerde istenen çözünürlük ve pikseli karşılayan performans ürünlerine yönelmek gerekir. Ara sıra ve basit işlerde kullanılacak olan webcam modelleri için üst düzey ürünler yerine standart seçenekler de yeterli olacaktır.

Görüntülü konuşmalar esnasında bağlantı sorunları yaşanmaması adına kurulumu kolay olan ve bilgisayar ile uyumlu modeller tercih etmek gerekmektedir. Ayrıca bu ürünlerde kullanılan malzemelerin kalitesi de önemlidir. Kolay kolay dış etkenlerden dolayı sorun yaşamayan ve sağlam malzemelerle hazırlanmış seçenekler uzun ömürlü olacaktır. Işıklı ve mikrofonlu seçenekler daha kolay bir kullanım sunduğundan dolayı tercih edilmektedir.

Webcam alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında bu ürünlerin yetkili servisinin bulunup bulunmadığıdır. Olası bozulma gibi durumlarda yetkili servis desteği sağlayacak ürünler daha avantajlıdır. Garantisi olmayan ürünler kullanıcılar için belirli bir zaman sonra büyük masraflar oluşmasına neden olmaktadır. Bu yüzden webcam gibi seçeneklerde güvenilir adreslerden alışveriş yapmak gerekmektedir.

Webcam Fiyatları

Teknolojik gelişmelere paralel olarak webcam modelleri de her geçen gün yenilenmektedir. Bu yenilenmeye bağlı olarak gelişmiş görüntü özelliklerine sahip ürünler sunulmaktadır. Mikrofonlu ve ışıklı tasarımlar sayesinde kullanıcıların daha pratik bir ürün bulması kolay hale gelmektedir. bütün bu gelişmeler ışığında webcam fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Özellikle bilinen markalar tarafından sunulan yeni modeller daha yüksek fiyatlardan alıcı bulmaktadır.

Webcam alırken fiyatlar belirleyici kriterler arasında yer bulacaktır. Gelişmiş özelliklere sahip ürünler bütçe olarak yüksek ödemeler yapmayı gerektirecektir. Ancak orta segment ürünler daha uygun fiyatlı olacaktır. Bu tür ürünleri almadan önce ürünün fiyat performans karşılaştırmasının yapılması gerekmektedir. İstenen özellikler ve fiyat uyuşuyorsa bilindik markalardan alım yapılmalıdır.

Ofis Master olarak bilgisayarlarda ihtiyaç duyacağınız harici webcam seçeneklerini uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Kaliteli markaların ürün seçeneklerini bulabileceğiniz adresimizde garantili ürün satışı yapılmaktadır. Bu sayede alımlardan sonra herhangi bir mağduriyet yaşamazsınız. Ayrıca orijinal ürünler sunduğumuz için yüksek performans elde edebilirsiniz. Sadece bilgisayar donanımları değil ağ ürünleri, ofis malzemeleri, gıda ve mutfak ihtiyaçları gibi geniş alanlarda hizmet vermekteyiz. İndirimler ve kaliteli ürünler için bizi takip edebilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır