WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Fotokopi Kağıtları

Sonuçları Filtrele

Marka
 • Globox1
 • Image Volume3
 • Navigator4
Limit:
8 sonuçtan 1 ile 8 arası görüntüleniyor.

Fotokopi Kağıtları

Sektörü ne olursa olsun fotokopi kağıtları her işletmenin ihtiyaçlar listesinde yer alan malzemelerdendir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte kağıtlara olan ihtiyacın azalacağı düşünülse de bu büyük bir yanılgıdır. Online platformlarda yapılan her işlemin özellikle iş hayatındaki çalışmaların  kağıtlara dökülmüş olması zorunludur. Bu nedenle de kağıt kullanımı devam eder ve böylelikle kağıt üretiminde de azalma söz konusu değildir.

Fotokopi kağıtları ise tüm kağıt çeşitleri arasında en çok tercih edilen türdür. Sadece fotokopi makinelerinde değil lazer yazıcılar için de ihtiyaç duyulan bir kağıttır. Çoğunlukla fotokopi ve yazıcı gibi işlemlerin uygulamasında yer alır. Üzerine istenilen dökümler aktarılacağı için üzerinde ofset yani baskı yoktur, bomboş bir yüzeyi vardır.

Fotokopi Kağıdının Diğer Kağıtlardan Farkı Nedir?

Her ne kadar bir kağıt türü olsa da diğerlerinden ayrılan özellikleri mevcuttur. Öncelikle fotokopi makinesini mürekkep püskürteceğini, yazıcıların da lazer ile kağıt üzerinde işlem yapacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle de fotokopi kağıtları diğer kağıtlara göre daha dayanıklıdır. Üzerinde el ile işlem yapılan kağıtlar daha uygun fiyat aralığında olabilirler çünkü inceliği, boyutu gibi kaliteden düşüren değişenleri vardır. Ancak fotokopi ve yazıcı için kullanacağınız kağıtlarda kalite öncelik olmalıdır. Aksi takdirde kullanılan kalitesiz kağıt hem makinelere zarar verir hem de üzerinde yapılacak işlemleri kaldırmaz.  Bu nedenle en kaliteli ve dayanaklı kağıtlara yönelmek doğrudur.

Fotokopi Kağıtlarının Boyutları ve Gramajları nasıldır?

Yaygın olan kullanım için fotokopinin A1, A2, A3 A4, olmak üzere dört adet kağıdı vardır. Bunların arasından en çok tercih edilen ve her sektör içerisinde mutlaka bulunan A4 kağıdıdır. Hatta fotokopi için A4 kağıdı bir bütünlük olmuştur. Fotokopi kağıdı denildiğinde doğrudan A4 türü kullanıma açıktır. Eğer diğerleri kullanılacaksa özellikle belirtmek gerekir ayrıca A5 kağıt türü bulunsa da fotokopilerde kullanamazsınız.  Gramajları ise çoğunlukla 50-80 gram arasında değişir.

 1. A4 kağıdının boyu 29.7 cm eni ise 21 cm’dir. 1 adetinin ortalama ağırlığı da 5 gram ancak bir top dediğimiz 500 adet hali 2500 gramdır.
 2. A3 kağıdı ise  boyu 29.7 cm eni ise 42 cm’dir ve gramajı 70-80 arası değişir.
 3. A2 kağıdı ise  boyu 42,0 cm eni ise 59,4 cm’dir ve gramajı 80’dir.
 4. A1 kağıdı ise  boyu 54.9 cm eni ise 84,1 cm’dir onun da  gramajı 50’dir.

Fotokopi Kağıdının Kullanım Alanları

Kağıt sektörüne yön veren fotokopi kağıtları için kullanım alanları hakkında kağıt kullanılan her yeri düşünebilirsiniz.

 1. Özellikle ofisler bu alanların başında gelir. Ofis malzemesi olarak tercih edilen çoğunlukla 500 adetten oluşan top kağıtlardır.
 2. Kullanımı ikinci olarak da okullarda çok sıktır. Okullarda kağıdın her türü olduğu gibi fotokopi için kullanılan türü de vardır.
 3. Belediye, hastane, emniyet gibi tüm resmi dairelerde gerekli bir ihtiyaçtır. Çünkü en basit hali ile her resmi evrakın bir fotokopisi arşivlenmelidir .
 4. Evlerimizde en az bir tane örneğini bulabileceğimiz fotokopi yani A4 kağıdı mevcuttur.
Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır