WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Boş CD ve DVD'ler

Sonuçları Filtrele

Marka
  • Elba4
  • HP4
Limit:
8 sonuçtan 1 ile 8 arası görüntüleniyor.

Boş CD ve DVD’ler

Elba Boş CD ve DVD'ler, HP Boş CD ve DVD'ler ve Verbatim Boş CD ve DVD'ler, dijital verileri depolamak için tercih edilebilecek seçenekler arasındadır. Bu ürünler, müzik, film ve diğer verilerin fiziksel olarak depolanmasına imkan tanır ve iyi arşivciler tarafından hala kullanılmaktadır. Özellikle resmi yazışmalarda dosyaların eklenmesi için de sıkça kullanılan bu ürünler, bürokrasinin de vazgeçemediği araçlar arasındadır. Günümüzde, plakları anımsatan görüntüsüyle de dikkat çeken boş CD ve DVD'ler, dijital veri transferini kolaylaştırır ve kullanımı oldukça basittir.

Boş CD ve DVD’ler Ne Amaçla Kullanılır?

Teknolojinin hızlı gelişimi, verilerin boyutlarını da sürekli büyütüyor. Bir dönem “mega” ile ölçülen bayt boyutları şimdi “tera” ile ölçülüyor. Kalite yükseldikçe verileri depolamak için gereken alan da artıyor. Fakat ne olursa olsun boyutları asla büyümeyen veriler var. Özellikle ofis yazışmaları, muhasebe kayıtları gibi dosyaların boyutları hala çok küçük. Üstelik bazı dosyaların yıllarca saklanması gerekiyor. Özellikle bu gibi durumlarda boş CD ve DVD’ler imdada yetişiyor. Fakat kullanım alanı bununla da sınırlı değildir. Bu dijital ürünlerin vazgeçilmez olmasının şunun gibi nedenleri var:

Boş CD ve DVD’ler resmi ya da şirket içi yazışmalarda arşiv amacıyla kullanırlır. Özellikle ihale ya da proje gibi yıllarca saklanması gereken dosyalar CD’lere kaydediliyor. İlgili dosya ile birlikte arşivlenebiliyor.

Boş CD ve DVD’ler dosya transferlerinde kullanılır. Bir yerden bir yere tek seferlik dosya gönderileceğinde kullanılıyor.

Boş CD ve DVD’ler müzik ve film arşivlerinde kullanılır. Bazı arşivciler dijitalle gelenekseli birleştiriyorlar. Bu aşamada bu veri depolama aygıtlarına sıklıkla kullanılıyor. Vazgeçilmeyen film ve müzikleri kutulayarak raflarında saklıyorlar. Böylelikle istedikleri zaman ulaşabiliyorlar.

Boş CD ve DVD’ler anıların depolanmasında kullanılır. Özellikle düğün gibi özel anların kaydedildiği CD’ler nesiller boyu saklanıyor.

Boş CD ve DVD’ler mali kayıtlarda kullanılır. Özellikle şirketler için hayati önem taşıyan mali kayıtlar sıklıkla başvurular arşivlerde bulunmalıdır. Bu kayıtların veri boyutlarının küçük olması CD ile arşivlenmesine ve transferine olanak sağlıyor.

Boş CD ve DVD’ler Hangi Özellikte Olmalı?

İnternet hızlarının artması, yazılımların bu transferlere olanak sağlamasıyla Boş CD ve DVD’ler eski popülerliğini kaybetti. Kişisel kullanımlar azalsa da ofislerin hala vazgeçilmezi olmayı sürdürüyor.  Çünkü profesyonel yaşamda hatalara yer yoktur. Özellikle de verilerin ulaşılabilen ve güvenli şekilde korunması önemlidir. Bu bağlamda kullanılan bu ürünlerin dayanıklı olması önemlidir.

CD türü depolama aygıtlarının verinin depolandığı bölümün açık olması onu hassas hale getiriyor. Bu nedenle de üründeki kalitesi önemlidir. Bu alandaki kalitesini kanıtlayan dünyaca ünlü Philips, TDK, Verbatim, HP veMaxell gibi markalara Ofis Master’dan ulaşabilirsiniz. Bu ürünler uzun yıllar veri depolamaya, istenildiğinde o veriye ulaşmaya elverişlidir. Kullanım sıklığına göre tek tek kutulu ya da 5, 10, 25, 50 ya da 100’lük paketlerde tercih edebilirsiniz.

Boş CD ve DVD’ler Ne Kadar Veri Depoluyor?

Verinin üretimi kadar boyutu da önemlidir. Özellikle video, fotoğraf ve grafik dosyaları hayli yüklü yer kaplarken, vektörel grafik dosyaları, e-kitaplar ve mali kayıtlar daha düşük boyutlarda olabiliyor. Verinin depolanması için de buna uygun tercihler yapılıyor. Özellikle özel günlerin kayıtlarının yer aldığı videolar varsa DVD tercih ediliyor. Fakat özellikle ofis ortamında veri transferi ya da küçük boyutlu dosyaların arşivinde CD kullanılıyor. Çünkü bu ürünler farklı boyutlarda. Kullanım alanına ve verilerinizin boyutuna göre şu tercihleri yapabilirsiniz:

  1. CD: 700 MB (megabayt)

  2. DVD: 4.7 GB (Gigabayt)

  3. DVD – Blueray: 8.5 GB

CD ve DVD’nin Avantajları Nelerdir?

Çoğu işletme ya da kişi için arşiv önemlidir. Bu nedenle arşivin doğru ve istenildiğinde ulaşılabilen durumda olması önemlidir. Bu bağlamda Boş CD ve DVD’ler iyi arşivcilerin başucu ürünlerindendir. Ayrıca Bir zarfa konularak istenildiği şekilde veri transferine olanak sağlıyor. Zaman ilerlese, teknoloji değişse de bu ürünlere olan ilgi bu avantajlar nedeniyle hala sürüyor.

Boş CD ve DVD’ler Nasıl Saklanır?

Bu veri depolama aygıtları, işlendikten sonra verinin sağlığı için iyi korunmalıdır. Bu nedenle her CD için kutular tercih edilebiliyor. Raflarda arşiv bulundurmak isteyenler için harika bir saklama olanağı sağlıyor. Böylelikle çizilmesi ve darbe alması da önleniyor. CD’leri sağlıklı kullanabilmenin yolu, onları iyi korumaktan geçiyor.

Her türlü ihtiyacınıza yönelik Boş CD ve DVD’ler için OfisMaster hemen yanınızda.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır