WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Fon Kartonu

Sonuçları Filtrele

Marka
 • Bigpoint47
Limit:
47 sonuçtan 1 ile 32 arası görüntüleniyor.

Fon Kartonu

Zengin model çeşitliliğiyle beğeni toplayan Ofis Master fon kartonu yelpazesinde kullanıcılar aradıklarını kolayca bulabilmektedir. Kırtasiye ürünlerindeki rengârenk yelpazesiyle ön plana çıkan Bigpoint fon kartonu arayışına da kusursuz şekilde çözüm sağlamaktadır.

Çeşit Çeşit Renkleriyle Ofis Master Fon Kartonları

Kreş, anaokulu ve çeşitli eğitim kurumlarında yaygın olarak tercih edilen fon kartonları, renkli eğitim gereçlerinden biridir. Örneğin bunlar; şekil oluşturma, yazma, yapıştırma, kesme ve şekillendirme çalışmalarında büyük rol üstlenmektedir. Renkli kartonlara ve el işi kâğıtlarına ihtiyaç duyulan bu faaliyetlerde fon kartonları büyük önem taşımaktadır.

Fon Kartonlarının Avantajları

Bu ürünlerin temel kullanım amaçlarından biri arka plan süslemeleridir. Fon kartonlarının üzerine sticker, ödev veya yazılar yapıştırmak suretiyle özel çalışmalara imza atabilmek mümkündür.

Bununla birlikte fon kartonları eğlence konusunda da çok işe yaramaktadır. Örneğin, okul öncesi etkinliklerde figürler ve maskeler oluşturmak için bu kartonlardan yardım alınmaktadır.

Ayrıca bu kartonlarla gerçekleştirilen aktiviteler, ince motor (küçük kas) becerilerinin gelişmesine yardım etmektedir. Diğer taraftan fon kartonları, kişilerin daha keyifli vakit geçirmesine de yardımcı olmaktadır.

Farklı görünüm ve dokularıyla çocukların ilgisini çekmeyi başaran bu ürünler, aynı zamanda endüstri alanındaki faaliyetlere de hız kazandırmaktadır. Günlük aktivitelerde ve özel günlerde sıkça kullanılan Ofis Master fon kartonu çeşitleri, görsel zekânın gelişiminde de etkin rol oynamaktadır.

Dekoratif alandaki yetkinlikleri artırmaya katkı sağlayan fon kartonları, bundan dolayı el becerisini ve üretkenliği teşvik etmektedir. Hayal gücünü kamçılayan bu ürünler, kesme-katlama ve yapıştırma çalışmalarının daha kolay gerçekleştirilmesine imkân tanımaktadır.

Ofis Master Fon Kartonu Boyutları

Değişik ebatlarda ve kalınlıklarda karşımıza çıkan fon kartonları her ihtiyaca yanıt vermektedir. Bununla beraber en çok tercih edilen fon karton boyutları ise şu şekildedir:

 • 70x100,
 • 50x70,
 • 35x50.

Bunun yanı sıra A4 ve A3 fon kartonu çeşitleri de tüm etkinliklere kolayca uyum sağlamaktadır. Satın aldığınız ürünleri farklı etkinliklerde rahatlıkla kullanabilmek istiyorsanız tercihinizi büyük fon kartonu modellerinden yana yapmanız doğru olacaktır. Ancak bunları şeffaf klasör veya dosyaların içerisinde saklamak istiyorsanız, küçük fon kartonlarından almayı düşünebilirsiniz.

Fon Kartonu Nerelerde Kullanılır?

Bu ürünler genellikle ev ödevlerinde kendine yer bulmaktadır. Öte yandan okul öncesi çağa uygun aktivitelerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Eğlendirici ve öğretici nitelik taşıyan Ofis Master fon kartonu modelleri, bu yönüyle çocukların okul hayatına katkıda bulunmaktadır.

Diğer taraftan fon kartonlarına pano süslemelerinde de ihtiyaç duyulmaktadır. Resim derslerinde en çok başvurulan ürünlerden biri genellikle fon kartonları olmaktadır.

Aynı zamanda bu kartonlarla çocuk odalarını renklendirecek birbirinden güzel tasarımlar ortaya çıkarılmaktadır. Ev dekorasyonuna zarif bir dokunuş yapmayı kolaylaştıran bu kartonlar, çeşit çeşit renkleriyle de göz zevkine hitap etmektedir.

Yetişkinler ise bu ürünlerden dekorasyon malzemesi olarak, modelleme ve maket yapımı amacıyla faydalanmaktadır. Buna ilâveten diorama çalışmalarında ve mimari tasarımlarda da yine bu kartonlar karşımıza çıkmaktadır.

Fon Kartonu Fiyatları

Bu ürünlerde fiyatlandırma; kartonların kalınlığı, boyutu ve türü gibi faktörlere göre değişmektedir. Ayrıca kartonun nasıl paketlenmiş olduğu da fiyatı etkilemektedir. Örneğin, bazı ürünler rulo hâlinde paketlenirken bazıları tekli olarak kullanıma sunulmaktadır.

Bu itibarla çoklu olarak paketlenmiş kartonların fiyatları genelde daha avantajlı olmaktadır. Kartonun rengi de fiyatına doğrudan etki etmektedir.

En Güzel Fon Kartonu Çeşitleri Ofis Master’da!

Geniş ürün skalası ile her yaşa ve tarza uygunluk sağlamayı başaran Ofis Master, kalitesini fon karton modelleri alanında da göstermektedir. Pembeden kahverengiye, kırmızıdan sarıya kadar muhtelif renklerde fon kartonları, yediden yetmişe herkesin beğenisine sunulmaktadır.

Bu kapsamda en çok tercih edilen bazı fon karton modelleri şöyle sıralanabilir:

Fosforlu Fon Kartonları:

Parlak, canlı renkleriyle ön plana çıkan bu ürünler ilk bakışta hemen göze çarpmaktadır. Bu özelliğinden dolayı, dikkat ve odaklanma gerektiren aktivitelerde rahatça kullanılabilmektedir. Ayrıca çocukların renkleri daha iyi kavrayabilmesini sağlamak amacıyla bu kartonlardan yararlanılmaktadır.

Böylelikle fon kartonları miniklerin sayıları ve renkleri daha hızlı öğrenmelerinde büyük yer tutmaktadır. Görsel hafızanın ilerleme kaydetmesinde önemli bir pay sahibi olan bu ürünler, kalıcı bir öğrenme deneyimi oluşturmada son derece etkilidir.

Dokulu Fon Kartonları:

Bunlar, ‘pütürlü fon kartonu’ diye de bilinmektedir. Kullanılan alanlarda fark meydana getiren bu ürünler, kişilerin dokunma duyusunu uyarmakta ve el becerilerinin gelişimini desteklemektedir.

Metalik Fon Kartonları:

Gerçeğe yakın bir görünüm sunmasıyla avantaj sağlayan bu kartonlar profesyonel amaçlı kullanımlarda kendini göstermektedir. Dikkat çekici duruşuyla öne çıkan bu kartonların parlak bir görünümü vardır.

Desenli Fon Kartonları:

Bunların üzerinde ise çizgi, çiçek veya farklı türde baskılar bulunmaktadır. Söz konusu özelliği ile etkinliklere renk katan ürünler, özellikle küçük yaştaki çocukların oldukça ilgisini çekmektedir.

Diğer Fon Karton Çeşitleri:

Tüm bunlara ek olarak, şunlar da fon kartonu modelleri arasında kendinden söz ettirmektedir:

 • Hologramlı,
 • Aynalı,
 • Sedefli,
 • Tırtıklı,
 • Oluklu,
 • Plastik,
 • Simli.

Siz de ister hobi ister profesyonel amaçlı aktiviteleriniz için ihtiyaç duyduğunuz Ofis Master fon kartonu çeşitlerini hemen kolayca sipariş verebilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır