WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Dolma Kalemler

Sonuçları Filtrele

Marka
  • Lamy1
  • Schneider4
Limit:
5 sonuçtan 1 ile 5 arası görüntüleniyor.

Dolma Kalemler

Oldukça eski bir tarihe sahip olan dolma kalemler ilk bulunduğu zamanlarda mürekkep haznelerine sahip değillerdi. Mürekkep haznesine sahip olmayan dolma kalemler bizzat mürekkebe batırılarak kullanılmaktaydı. Günümüzde ise kendi içinde bir mürekkep haznesine sahiptir. Yani günümüzdeki modellerde ekstra mürekkebe batırılması gerekmemektedir.

En çok tercih edilen kalem türü olması gözden kaçmayan bir gerçektir. İnsanlar genellikle bu kalem türünü içinde bulunan mürekkep haznelerinden dolayı tercih etmektedir. Ayrıca özel yazı işleri ile uğraşan kimseler de bu kalem türünü satın almaktadır. Yani profesyonel olarak yazı yazan kimseler kaliteli ve ergonomik olan kalem türünü kullanmaktadır.

Sizler de çok fazla yazı yazıyorsanız veya yazı yazdığınız zamanlarda rahat etmek istiyorsanız bu kalem türünü tercih edebilirsiniz. Dolma kalem kullanmak sıradan bir kalem kullanmaktan çok daha keyiflidir. Aynı zamanda tasarımlarının özel oluşu rahat bir hissiyat oluşturmaktadır. Bundan dolayı yazı yazarken eli ağrıyan kişiler daha çok tercih etmektedir. Uzun süreler yazı yazamayan ve çabuk yorulan kimseler bu kalem türü sayesinde uzun süreler yazı yazmaktadır.

Tarihteki kalem türlerine bakılacak olursa bu kalem türü divit kalem türü ile benzerlik göstermektedir. Çalışma mantıkları birbirleri ile neredeyse aynıdır.

Dolma Kalemler Nasıl Kullanılır

Diğer kalemlerden biraz daha farklı bir yapıya ve tasarıma sahip olan dolma kalemler kullanım bakımından da farklılık göstermektedir. Dolma kalem kullanımı oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Önceki zamanlara nazaran günümüzde şık tasarımlarıyla birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Bundan dolayı da insanlar bu kalemleri nasıl kullanabileceklerini araştırmaktadırlar. Sizler için aşağıda adımlar halinde dolma kalemler hakkında mini bir kullanım kılavuzu hazırladık. Maddeleri takip ederek kendinize göre uygun olan kaleminizi nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz:

  1. İnsanlar genellikle bu kalem türünde bulunan ve ‘damak’ olarak adlandırılan bölümü yukarıya bakacak şekilde tutarlar. Bu şekilde tutarsanız kesinlikle bu kalem türü ile sağlıklı bir şekilde yazı yazamazsınız. Bu yüzden öncelikle damak denen kısmı kâğıdınıza bakacak şekilde çevirmeniz gerekmektedir. Damak adı verilen yer mürekkebin kâğıdınız ile buluşmasını sağlayan küçük deliktir. Bu delik yukarıya bakarsa mürekkebiniz akmayacaktır ve sonuç olarak yazı yazmanızın önüne engel olacaktır.
  2. Bu tür kalemlerin kapağı genellikle döndürülerek açılır. Bundan dolayı kalemin kapağını çekerek zorlamamalısınız. Zorlamanız durumunda içinde bulunan mekanizmaya zarar verebilir ve kalemin bozulmasına sebep olabilirsiniz.
  3. Kaleminiz plastikten yapılmışsa kesinlikle doğrudan güneş ışığına bırakmayın. Güneşin zararlı ışınları plastiğinizin yapısını çok daha kırılgan bir yapıya getirecektir. Bunun sonucunda en basit bir düşmede hasar alacaktır.
  4. Bu kalem türünü sık sık temizlemeniz gerekmektedir. Bunu yaparken aseton veya kolonya gibi malzemeler kullanmamanız gerekmektedir. Bu tarz maddeler kaleminizin mürekkebine ve mürekkep haznesine zarar verecektir. Bundan dolayı yalnızca ılık bir suyla temizlemeniz tavsiye edilmektedir. Tıkanan ve açılmayan mürekkepler için birkaç damla bulaşık deterjanı kullanmanız önerilmektedir.
  5. Dolma kalemler kendilerine özel mürekkepleri ile kullanılması gereken kalem türleridir. Çabuk kuruyan bir tür mürekkep ile kullanmanız kaleminize zarar verecektir. Bundan dolayı genellikle özel satılan mürekkeplerden satın almanız tavsiye edilmektedir.
  6. Yukarıdaki maddeleri takip ederek satın almış olduğunuz kaleminizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dolma Kalemler Mürekkep Değişimi

İlk kez satın aldığınız kalemi kullanmadan önce mürekkep haznesini kesinlikle bir bardak su ile temizlemeniz tavsiye edilmektedir. Eğer içinde hali hazırda mürekkebi varsa mürekkebini bir kaba alarak temizliğini yapabilirsiniz. Dolma kalemler diğer kalemlere nazaran çok daha fazla özenli kullanım isteyen kalemlerdir. Mürekkebinizi doldurmak için bir adet dönüştürücüye ihtiyacınız olacaktır. Bu dönüştürücüye uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Satın almış olduğunuz dönüştürücüyü kaleminizin kartuş kısmına takmanız gerekmektedir. Daha sonra dilediğiniz mürekkebi, mürekkep haznesine doldurmanız yeterli olacaktır.

Bu tarz bir dolum öncesinde kesinlikle ılık bir suyla kaleminizin temizliğini yapmanız tavsiye edilmektedir. Bu sayede mürekkep kanallarında oluşabilecek tıkanmalar engellenecektir. Bazı mürekkep türlerinde kargo ve ürün güvenliği açısından koruma bandı kullanılmaktadır. Bu bant ürün kullanılmadan önce kesinlikle açılması gerekmektedir. Aksi durumda mürekkep dolum işlemi sağlıklı bir şekilde sonuçlanmayacaktır.

Dolma kalemlerin birbirlerinden farklı uçları bulunmaktadır. Bu uçların değişebildiği modeller klasik modellere göre çok daha pahalıdır. Fakat ihtiyacınıza göre uygun ucu takarak kullanma şansına sahip olursunuz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır