WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

SSD Harddisk

Sonuçları Filtrele

Marka
 • Adata4
 • Hi-Level9
 • Hikvision12
 • HP6
 • Kingston12
 • Kioxia6
 • Ridata4
 • Samsung12
 • Sandisk2
 • Team1
 • Twinmos5
 • Western Digital5
Limit:
78 sonuçtan 1 ile 32 arası görüntüleniyor.

SSD Harddisk

Adata, Apacer ve Colorful markaları tarafından üretilen depolama aygıtları arasında SSD Harddisk modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller, diğer depolama materyallerine göre daha hızlı ve kalıcı bir depolama sistemi sunar. SSD Harddiskler, içerisindeki katmanlı elektronik devre grupları sayesinde verileri uzun süre güvenli bir şekilde saklayabilirler. Adata SSD Harddisk, Apacer SSD Harddisk ve Colorful SSD Harddisk gibi modeller, artan veri depolama ihtiyaçlarına cevap vermek için tercih edilen dijital ürünler arasındadır.

SSD Harddisk Ne İşe Yarar?

Plaza ve ofislerin çalışma dünyasında popüler olan ve kullanımına bağlı birçok avantajı beraberinde getiren bir veri depolama ürünüdür. Diğer yandan SSD hardiskleri bu kadar popüler yapan günümüz teknolojisine ve dijital ürünlerine olan uyumudur. Aldığınız ürünler geçmişte çok tercih edilen ve yararlı yapıya sahiptir. Ancak çağın teknolojisine uyum sağlayamayan elektronik ürünler yarardan çok zarar verir. Bu nedenle de SSD’lerin içerisinde bulunduğumuz teknolojik şartlara uyum sağlaması kullanılacağı cihazlar için çok önemlidir. Tercih etmenizle birlikte birçok yararına da erişim sağlarsınız.

Öncelikle geliştirilmiş teknolojik yapısıyla birlikte alışılmış sabit disklere göre çok daha hızlı işlem gücüne sahiptir. Bilgisayarınızda kullanmanızla birlikte depolama ya da yedekleme işlemlerinizi de hızlandırmış olursunuz.

SSD’ye sahip bilgisayarların hem kendisi hem de uygulamaları çok daha hızlı açılır. Bu noktada iş hayatınızda ya da kişisel kullanımınızda zaman tasarrufu yapmış olursunuz. Özellikle çalışma hayatı içerisinde zamanla yarışıldığı düşünülürse büyük bir avantaj yakalamış olursunuz. Diğer yandan kişisel kullanım için oyun oynadığınız esnada bilgisayarın donma ve kasılmalarını yapmasını da engeller.

Sabit disklerde olduğu gibi SSD’ler de hareketli parçalar yoktur. Bu sayede dışarıdan gelen sarsıntılar karşısında beklenmedik teknik arızaların da önüne geçersiniz.

SSD’lerin kullanımında belli bir yazma kapasitesi vardır. Eğer bu kapasitesi zorlamazsanız uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız. Aksi takdirde kapasitesini zorladığınızda verileri almanızda zorlaşır ve tamamen  kullanıcı hatasıdır. Bu nedenle kullanımına dikkat etmelisiniz.

Birçok disk çalışmaya başladığında dışarıya rahatsız eden sesler yansıtmaya başlar. Ancak SSD’ler son derece sessiz bir çalışma yapısına sahiptir. Ofisinizde ya da evinizde hatta sunum yapacağınız alanlarda sessizliği ile kullanımı rahatsızlık vermez.

Ayrıca SSD’lerin içerisinde sorunları çözmeye yönelik otomatik mekanizmalar vardır. Bu mekanizmalar diğer disklerde görünen fragmantation adı verilen yani parçalanma sorununu kendiliğinden çözer. Böylelikle sizin arıza tespiti ve çözümü için uğraşmanıza gerek kalmaz.

SSD Harddisklerin Takılması

Teknolojik ürünlerin takılma işlemlerinde çoğunlukla ürüne uygun aygıtların kullanılması gereklidir. SSD hardisklerin bilgisayarlara takılmasında da SATA veri bağlantısını kullanmalısınız. 1.5 GB, 3 GB, 6 GB olmak üzere 3 çeşit sürümü vardır. Ancak kullanım bakımından bilgisayarınızın ana kartı bunlardan herhangi birini desteklemese dahi SSD’ler her biriyle uyumlu olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bilgisayarınıza monte etmeği düşündüğünüz SSD’ler için şu aşamaları takip etmelisiniz.

İlk olarak kasanızı açıp ana kartı kontrol edin. SATA  ve SSD girişleri için herhangi bir problem var mı öğrenmelisiniz.

Daha sonra SSD’yi destek parçasına dikkatlice yerleştirin.

Destek parçasındaki SSD’yi 3,5 inç alanına sahip disk yuvasına sabitleyin.

SATA’nın iki kablosundan L şeklinde olanı SSD ile, ötekini de ana karttaki boş bir SATA ile birleştirin.  Tüm bu işlemleri yaparken ana kart üzerinde yer alan başka bir disk bağlantısı var mı kontrol edin. Eğer varsa SSD’nin kurulumu bitene kadar sökün.

Daha sonra bilgisayarınızı açarak  Windows USB aygıtını yuvasına yerleştirin.

Buraya kadar fiziksel kurulumu yani SSD takma işlemlerini tamamlamış olacaksınız. Devamında kurulum olarak değerlendirilen bölüm için bilgisayarın içerisinde çalışmalısınız.

Açılan bilgisayarınızın Bios’undan ekrana gelen ön yükleme özelliği ile SSD aracılığı ile ya da USB’den destek alarak işlemleri başlatın.

Geriye kalan kısımda ekranda yer alan komutları onaylayarak kurulumu tamamlayın. Böylelikle hem SSD hardiski takmış hem de bilgisayarınız içerisinde kurulumunu tamamlamış olursunuz.

Tüm bu aşamaları takip ederken SSD’lerin kullanma kılavuzlarına da göz gezdirmenizde fayda vardır. Çünkü gelişen teknoloji ile her sürümde farklı bir özellik mevcuttur. Bu özellikleri de dikkat almalısınız.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır