WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Keçeli Kalemler

Sonuçları Filtrele

Marka
  • BiC1
  • Bigpoint4
  • Kraf1
  • Stabilo14
  • Südor1
Limit:
21 sonuçtan 1 ile 21 arası görüntüleniyor.

Keçeli Kalemler

BiC Keçeli Kalemler ve Südor Keçeli Kalemler, birbirinden renkli ve dikkat çekici tasarımlarıyla öğrencilerin yanı sıra birçok kişi tarafından tercih edilen kalemler arasında yer almaktadır. Her iki markanın da kendine özel keçeli kalemleri, farklı amaçlara uygun olarak tasarlanmıştır. Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte kalemlerin kullanım alanları daralmış olsa da, özellikle çizim, resim, boyama, el yazısı gibi alanlarda hala büyük bir ihtiyaç duyulmaktadır. Kırtasiye malzemeleri arasında popülerliğini koruyan BiC Keçeli Kalemler ve Südor Keçeli Kalemler, kaliteli ve dayanıklı yapısıyla uzun süreli kullanım imkanı sunmaktadır.

Keçeli Kalemler Ne İçin Kullanılır?

Günümüzde birbirinden farklı birçok amaca hizmet eden keçeli kalemler genellikle eğitimde yer almaktadır. Öğrenciler tarafından gerek resim çizmek için gerekse önemli notlarını daha belirgin duruma getirmek için kullanılmaktadır. Bu kalem türü oldukça popüler bir kalem türüdür. Bundan dolayı hemen hemen bütün kırtasiyelerde denk gelmek mümkündür.

Yalnızca eğitim alanında değil birçok farklı alanda da kullanılmaktadır. Özellikle resim çizmek hobisi olan kişiler tarafından büyük oranda tercih edilmektedir. Günümüzde manga, çizgi roman tasarlamak için veya kaygan yüzeylere işaretleme yapmak için kullanılmaktadır.

Adından da anlaşıldığı üzere ucunda bulunan madde genellikle keçe ya da ona benzer plastik maddelerden yapılmaktadır. Bundan dolayı diğer kalemlere nazaran ucu oldukça serttir. Zaman zaman yanlış kullanımlardan dolayı kâğıt veya ona benzer maddeleri yırttığı da görülür. Çoğu zaman kalitesiz türlerini kullandığınız zaman boyasının arka sayfalara geçtiği bilinmektedir. Ayrıca istenmeyen bu durum sonucunda çizimleri ve yazıları berbat olan kişiler de olmuştur. Bundan dolayı doğru keçeli kalemler seçmek gerekmektedir. Aksi durumda istenmeyen birçok durum ile karşılaşmak işten bile değildir.

Bu kalem türü genellikle okullarda resim veya diğer bir adıyla görsel sanatlar dersinde kullanılmaktadır. Bu derslerde kullanılmasının temel amacı çizilen desenlerin veya görsellerin renklendirilmesidir.

Keçeli Kalem Özellikleri

Bu tür kalemler genellikle canlı ve dikkat çekici renklere sahip olmasıyla bilinmektedir. Bu kalem türünde bulunan mürekkep ve boya çeşidi özel olarak üretilmektedir. Diğer kalemlerin içinde bulunan mürekkep ve boyalardan farklıdır. Bu yüzden kullanırken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Kıyafetlerinize bulaştığı zaman çıkmama ihtimali çok yüksektir. Teninize temas ettiği zaman uzun günler boyunca tam anlamıyla lekesi çıkmayacaktır. Bundan dolayı her zaman dikkatli olmalısınız.

Keçeli kalemler sahip olduğu canlı renkleri her daim korumaktadır. Renklerinin canlılığı yalnızca birkaç dakika veya saniye için geçerli değildir. Uzun süreler boyunca çizilmiş veya boyanmış olan eserlerdeki canlılığını korur. Bu yüzden tasarımcılar ve çizime karşı ilgisi olan kişiler tarafından renklendirici olarak kullanılır. Ayrıca bu tür kalemler sulu boya, kurşun kalem boyası veya pastel boya çeşitleriyle birlikte de kullanılmaktadır. Yani diğer boya çeşitleriyle uyum sağladığı için herhangi bir sorun çıkarmayacaktır.

Tasarımlarında kalıcılık, canlılık ve dinamiklik isteyen bireyler için keçeli ismine sahip bu kalemler son derece fazla tavsiye edilmektedir. Okullarda bulunan derslerde tercih edilmesinin temel sebebi de sağlamakta olduğu kalıcılıktan gelmektedir.

Keçeli Kalemler Doldurulabilir Mi?

Birçok kullanıcı bu kalem türünün doldurulup doldurulamadığını merak etmektedir. Elinizde bu kaleme doldurabileceğiniz uyumlu bir boya var ise arka kapağını açarak pek âlâ kaleminizi yeniden doldurabilirsiniz. Fakat bu tarz boyalar genellikle kullanıcıların elinde bulunmamaktadır. Bundan dolayı içine başka bir tür boya katmayı düşünenler de olacaktır. Şunu belirtmeliyiz ki bu kalem türü kendisine has bir mürekkep ve boya türüne sahiptir. Bundan dolayı kalem ile uyum içinde çalışmayacak bir mürekkep koyarsanız kalem eskisi gibi çalışmayacaktır.

Kullanıcılar genellikle keçeli kalemler yazmadığı zaman boyalarının tükendiğini düşünmektedir. Fakat durum aslında öyle değildir. Keçeli kalemler uzun zamanlar kullanılmadığında mürekkepleri veya boyaları uçacaktır. Bundan dolayı da uzun süre kullanmadığınız kalemleriniz yazmayacaktır veya eskisinden çok daha silik şekilde yazacaktır. Bu tarz bir durumda içine farklı bir boya türü katmayı düşünmek yerine farklı bir yöntem kullanabilirsiniz.

Bu kalem türünün arka kapağı açılmaktadır. Bu kapağı açarak içine birkaç damla kolonya damlatmanız sorunu çözecektir. Birkaç damladan fazlasını kesinlikle kullanmayın. Bu yöntemle birlikte sorununuz çözülmediyse o zaman boyasının bittiğini düşünebilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır