WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Fosforlu Kalemler

Sonuçları Filtrele

Marka
  • Bigpoint1
  • Edding7
  • Kraf11
  • Pelikan5
  • Scrikss7
  • Stabilo1
Limit:
Edding 344 Fosforlu Kalem Sarı
25,20 TL29,65 TL
- +
%15
Kraf 330 Fosforlu Kalem Sarı Renk
9,60 TL11,29 TL
- +
%15
Edding 344 Fosforlu Kalem Mavi
25,20 TL29,65 TL
- +
%15
Kraf 330 Fosforlu Kalem Mavi Renk
9,60 TL11,29 TL
- +
%15
Edding 344 Fosforlu Kalem Yeşil
25,20 TL29,65 TL
- +
%15
Edding 344 Fosforlu Kalem Pembe
25,20 TL29,65 TL
- +
%15
Kraf 330 Fosforlu Kalem Pembe Renk
9,60 TL11,29 TL
- +
%15
32 sonuçtan 1 ile 32 arası görüntüleniyor.

Fosforlu Kalemler

Genellikle öğrencilerin vazgeçilmezi olan fosforlu kalemler günümüzde birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bundan dolayı son dönemlerde en az kullanım alanları kadar farklı çeşitlerde fosforlu kalemler ortaya çıkmıştır. Genellikle küçük yaştaki öğrencilerin dikkatini çekse de yetişkinlerin ilgisini çeken ve işine yarayan kalem çeşitleri de bulunmaktadır. Bu kalem çeşitlerinin arasında Bigpoint Fosforlu Kalemler, Edding Fosforlu Kalemler, Kraf Fosforlu Kalemler ve Scrikss Fosforlu Kalemler ön plana çıkmaktadır. Birbirinden güzel ve farklı renkleri sayesinde hem küçüklerin dikkatini çekmekte hem de yetişkinlerin işine yaramaktadır. Her yaştan insanın işine yarayan bu kalemlerin kendi içinde bazı çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitlerle birlikte hizmet ettikleri alanlar da farklılık göstermektedir. Hazırlanmış olan bu yazıda hem kullanım alanları hem de ne işe yaradıkları anlatılmıştır. Bu sayede çok daha mantıklı ve işinize yarayacak tercihler yapabilecek, doğru ürünü seçebileceksiniz.

Fosforlu Kalemler Hangi Amaçla Kullanılır?

Bu tür kalemler genellikle önceden yazılmış olan bir yazıda vurgulanmak istenen kısımlar olduğu zaman kullanılmaktadır. Bu sayede uzun bir yazının özetini birkaç çizikle çıkarmak mümkündür. Yani sil baştan bir özet yazmak gerekmez. Uzun uzadıya yazılmış bir yazıda fikir sahibi olabileceğiniz kısımları çizerek bir nevi özet çıkarabilirsiniz.

Bu yöntem genellikle sınava çalışmakta olan öğrenciler tarafından kullanılmaktadır. Fakat yalnızca öğrencilerin bu amaçla fosforlu kalemler kullandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Günümüzde hâkimler veya savcılarda bu tür kalemleri kullanmaktadır. Kurumlar arası bilgi alışverişini hızlandırmak için bu tarz kalemlerin oldukça sık tercih edildiği bilinmektedir.

Bu tarz kalemleri tercih eden kullanıcılar genellikle set halinde satın almaktadır. Fakat bu kalemleri tekli olarak satın almak da mümkündür. Tavsiye edilen kullanım biçimi genellikle set halinde olduğundan bu şekilde bilinmektedir. Bu sayede renklere çeşitli anlamlar yükleyerek belge veya yazı içinde bu renklere göre sınıflandırma yapabilirsiniz. 

Örneğin bir yazıda önemli olan kısımları kırmızı ile çizerek çok daha dikkat çekici bir duruma getirirken aynı yazı içinde diğer konulara nazaran daha az önemli olanları yeşil renkle çizerek daha düzenli çalışabilirsiniz. Bu durumda karşı tarafa brief verirken kırmızı rengin yeşil renge göre çok daha önemli olduğunu belirtmeniz yeterli olacaktır. 

Fosforlu Kalem Çeşitleri

Fosforlu kalem dendiğinde insanların akıllarına genellikle tüm yazıyı mahveden kalemler gelmektedir. Fakat bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Bu tarz bir durum yanlış kalem türü seçildiği için gerçekleşen bir durumdur. Yani doğru bir kalem türü seçtiğiniz zaman kesinlikle bu tarz sorunlar karşınıza çıkmayacaktır. En iyi fosforlu kalem türleri ise şunlardır:

Floresan bir türe sahipseniz bu kalemin mürekkebi karanlık çökünce parlayacaktır. Birçok kişi böyle bir kalemin varlığından bile habersizdir.

Bu tür kalemlerin tükenmez kalem versiyonu da bulunmaktadır. Bu sayede dikkat çekici bir noktaya parmak basmak istediğinizde bu kalemleri tercih edebilirsiniz. Yani bu kalem türünde tek amaç yazılan veya oluşturulan bir belge üzerinde belirli kısımların üzerini çizmek değildir. Bu tür kalemler ile bilgi verici notlar da alınmaktadır. Ayrıca kâğıdın daha az yıpranması ve hoş görünmesi de kalemin ek özelliklerindendir. 

Bu kalem türünün bir de sınıf tahtalarına özel üretilen türü bulunmaktadır. Bu tür sayesinde sınıf içinde en arka sırada oturan öğrencilerin bile yazdığınız yazıyı görmesi mümkündür. Aynı zamanda son derece çeşitli renkleri sayesinde öğrencilerinize ders anlatırken örnekleri çok daha verimli bir şekilde aktarabilirsiniz. 

Fosforlu kalemler az öncede belirttiğimiz gibi genellikle bir sayfanın arka tarafına geçerek sayfayı mahvetmesiyle bilinen bir kalem türüdür. Fakat bu tamamen yanlış tür seçiminden doğan bir sorundur. Kâğıtta kullanmak için tercih edilmesi gereken tür fosforlu jel kalem türüdür. Bu kalem türü normal türe göre çok daha katı bir yapıdadır. Bu sayede mürekkebi doğrudan kâğıda aktarmaz ve mürekkebin arka sayfalara geçerek zarar vermesini engeller. Bu tür zaten kuru bir tür olduğu için kapağı açık bırakıldığı zaman yazmama gibi bir sorun ile sizleri uğraştırmaz. Fakat tozlanmaya ve kirlenmeye karşı yine de kapağını kapatarak muhafaza etmeniz tavsiye edilmektedir. 

Bu kalemlerin türlerini doğru belirlemek ve seçmek gerekmektedir. Aksi durumlarda istenilen performans alınamayacaktır. Kötü kalem yoktur, yanlış kullanılan kalem vardır. En doğru kalemi seçmeniz yaptığınız işten de keyif almanızı sağlayacaktır.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır