WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Diplomat ve Para Zarfları

Sonuçları Filtrele

Marka
 • Oyal2
Limit:
2 sonuçtan 1 ile 2 arası görüntüleniyor.

Diplomat ve Para Zarfları

Yıllar içerisinde ilerleyen teknoloji beraberinde birçok işlemi dijital dünyaya aktarmıştır. Bu aktarımdan en çok etkilenen ise iletişimin yazılı biçimi olan yazışmalardır. Ancak dijitale aktarılan yazışmaların yanında somut bir şekilde kağıda dökülmesi gerekenler de vardır. Bunların başında ise şirketlerin resmi yazışmaları gelir. Firmaların yurt içi, yurt dışı iletişimlerinde kullandıkları yazışmalar için tercih ettikleri hava Diplomat zarfları iletişimin tamamen dijitalde olmadığının kanıtıdır. Örneğin, ABC Şirketi, yaptığı yazışmaları antetli kağıtlara yazarak hava Diplomat zarfları kullanarak iletişim kurarlar.

Diğer yandan firmaların maddi kaynaklarını elden ulaştırdıkları durumlar için de kullandıkları para zarfları vardır. Örneğin, XYZ Şirketi, işçilerin maaş ödemelerinde para zarflarını kullanır. Para zarflarının en önemli özelliği ise sunmuş olduğu güvenliktir. Her iki kullanımda da ofis hayatlarının önemli unsurlarıdır.

Diplomat ve Para Zarfların Genel Özellikleri

Firmalar, kendi bünyesinde ya da dış dünya ile kurmuş olduğu her resmi yazışmada diplomat zarfları tercih ederler. Diğer yandan diplomat ve para için ayrı ayrı kullanılan zarflar olsa da aslında diplomatlar para gönderimi için de kullanılan zarflardır. Bu nedenle de zarflar çoğunlukla diplomat ve para zarfları adıyla ortak olarak satışta bulunur.  Genel olarak özelliklerini inceleyecek olursak:

 • Birinci sınıf kalite kağıt ile üretilen diplomat zarflar çoğunlukla beyaz ya da Kraft renklidir.
 • Pencereli ve penceresiz olmak üzere iki çeşidi vardır.
 • Zarfın ön yüzünde yer alan ve içini gösteren şeffaflık pencereli olarak ifade edilmektedir. Bu zarf çok özel olmayan ve içerik türünü belli eden belgelerde kullanabilirsiniz
 • Açma yerinde silikonlu bir yapı vardır, hafif ıslatılarak yapıştırabilirsiniz.
 • Penceresiz olarak ifade edilen türünde ise hiçbir şeffaflık yoktur.  Tamamen kapalı olan penceresiz diplomatı daha çok para transferlerinde tercih ederler.
 • Her iki çeşidi de antetli kağıtlara uygun tasarımlıdır.
 • Sadece yazışmalarda değil belgeleri muhafaza etmede de kullanabilirsiniz. Çünkü silikonlu yapısı sayesinde içerisindeki kağıtları uzun süre muhafaza eder.
 • Para akışında da şekil itibariyle diğer zarflardan daha kullanışlıdır.
 • Silikonlu yapısı dışında tutkallı yapışkanları da vardır.
 • İsteğinize göre baskılı veya baskısız kullanabilirsiniz.
 • Klasik, düz para zarflarından daha kullanışlı ve dikkat çeken bir görünüştedir.
 • Dışarıdan gelecek yıpranmalara karşı da dayanıklı bir yapıdadır, çok çabuk yırtılmayacağından uzun ömürlüdür.

Diplomat ve Para Zarflarının Ölçüleri

Çoğunlukla standart bir ölçüme sahip olan diplomat ve para zarfları kullanıma göre değişen birkaç ölçümlü hali de vardır.

 • Firmaların büyük bir bölümünün kullandığı standart ölçümü 10,5 cm x 24 cm’dir. 
 • 11,3 cm x 23 cm ile 11 cm x 23 cm boyutlarında iki ölçülü türü daha mevcuttur.
 • Zarflar birinci kalite hamurdan üretilmektedir.
 • 110 gr ile 120 gr arasında değişen bir ağırlıktadır. Hafif bir yapısı vardır, bu nedenle de taşınmada zorluk çıkarmaz.
Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır