WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Yazı Tahtası Kalemleri

Sonuçları Filtrele

Marka
  • Edding9
  • Kraf14
  • Snowman3
Limit:
Edding 260 Tahta Kalemi Siyah
16,96 TL19,95 TL
- +
%15
Edding 260 Tahta Kalemi Mavi
16,96 TL19,95 TL
- +
%15
Edding 260 Tahta Kalemi Kırmızı
16,96 TL19,95 TL
- +
%15
Edding 260 Tahta Kalemi Yeşil
16,96 TL19,95 TL
- +
%15
Edding 360 XL Tahta Kalemi Siyah
40,84 TL48,05 TL
- +
%15
Edding 360 XL Tahta Kalemi Mavi
40,84 TL48,05 TL
- +
%15
Edding 360 XL Tahta Kalemi Yeşil
40,84 TL48,05 TL
- +
%15
Snowman Tahta Kalemi BG-12 Siyah
14,36 TL16,90 TL
- +
%15
Snowman Tahta Kalemi BG-12 Mavi
14,36 TL16,90 TL
- +
%15
26 sonuçtan 1 ile 26 arası görüntüleniyor.

Yazı Tahtası Kalemleri

Edding Yazı Tahtası Kalemleri, Kraf Yazı Tahtası Kalemleri ve Snowman Yazı Tahtası Kalemleri gibi markalar, öğretmenlerin sıklıkla kullandığı kalemler olmasının yanı sıra, günümüzde ofislerde, iş yerlerinde ve evlerde de sıkça kullanılmaktadır. Bu kalemler, okuma ve yazma işlemleri için kullanılabileceği gibi işaretleme ve belirtme işlemleri için de tercih edilmektedir. Yazı tahtası kalemleri, kendi içlerinde mürekkep barındırdıkları için harici bir mürekkebe ihtiyaç duymazlar. Ancak mürekkepleri bittiğinde, özel olarak üretilmiş mürekkeplerle doldurulmaları gerekmektedir. Aksi takdirde yazmazlar veya silik yazı yazabilirler. Uzun süre kullanılmadıklarında kuruma yapabilirler. Bu durumda, arkalarındaki kapak açılarak içlerine birkaç damla kolonya veya aseton damlatılarak kurumuş mürekkepleri yeniden kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bu kalemler, farklı çeşitleri bulunması sebebiyle oldukça sık tercih edilen bir yazım aracıdır.

Yazı Tahtası Kalem Çeşitleri

Bu kalem türünün ismi duyulduğu zaman genellikle insanların aklına okul veya öğretmenler gelmektedir. Yazı Tahtası Kalemleri kullanım alanı okul ile sınırlı değildir. Fakat en çok kullanıldığı yer okuldur. Bu kalem türünün birbirinden farklı birçok amaca hizmet eden türleri bulunur.

Genellikle insanlar tarafından yanlış kullanılan bir türü ise kalıcı boyaya sahip olan türüdür. Bu tür ile okulda bulunan tahtalara yazı yazmanız durumunda silmeniz çok zor olacaktır. Bunun sonuncunda dersin işleyişi aksayacaktır. Hemen hemen hepinizin öğrencilik döneminde bu tarz olaylar olmuştur. Bu sorunlar kalemden dolayı değil yanlış kalem tercihinden dolayı ortaya çıkmaktadır. Kalıcı olan kalemler genellikle camcılar veya marangozlar tarafından kullanılmaktadır. Cam üzerine bu kalem türünün kalıcı versiyonu ile işaretlemeler yapabilirisiniz. Ahşapların ve taşların üzerine de pek âlâ çizimler ve işaretlemeler yapabilirsiniz. Bundan dolayı kalıcı versiyonu genel olarak bu meslek gruplarında veya bu alanlarda tercih edilmektedir. Kalıcı olan bu mürekkep türü bütün yüzeylerde kalıcılığını koruyamaz. Çoğu yüzeyde kalıcıdır fakat bazı plastik yüzeylerde bu etkiyi gösteremez.

Bu kalem türünün bütün çeşitlerinin ucunda bir çeşit keçe bulunmaktadır. Bu ucun ham maddesi genel olarak elyaftır. Elyaflar sıkıştırıldığı zaman bu kalemlerin ucundaki gibi bir görünüme sahip olmaktadır. Yazı Tahtası Kalemleri içinde genellikle tolüen ve ksilendi adında iki adet kimyasal barındırır. Bu kimyasallar insanlar için zararlı kimyasallardır. Bundan dolayı tahta üzerinde bulunan yazıları silerken elinizi kullanmayın. Eliniz yerine her sınıfta bulunması gereken tahta silgisini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak küçük yaşta öğrenciler genellikle bu kalemin kokusundan hoşlanmaktadır. Fakat bu kalemleri koklamak da tıpkı cildinizle temas etmesi gibi tehlikelidir. Bundan dolayı bütün kalemlerde olduğu gibi bu kalemi de yalnızca yazı yazmak için kullanmalısınız. 

Bazı tahta kalemleri eğlence amacıyla üretilmektedir. İşte eğlence amacıyla üretilen türünü dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İçinde yukarıda sayılan kimyasal maddeler içermediğinden dolayı el ile de silinmesi mümkündür.

Yazı Tahtası Kalemleri Kullanım Alanları

Bu kalem türü genellikle okullarda karşımıza çıkmaktadır. Kullanım alanı yalnızca okullarla sınırlı değildir. Yazı Tahtası Kalemleri okul dışında genellikle işaretleme yapılması için kullanılmaktadır. Bundan dolayı marangozlar, tahta veya kesim işleri ile uğraşanlar, cam işçileri, terziler veya bu gibi meslek gruplarının tamamı bu kalemi tercih etmektedir. Yeri geldiği zaman cam üzerinde işaretleme yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman tahta üzerinde işaretleme yapabiliriniz. Dilerseniz de kumaş türlerinde kesilecek yerleri veya dikilecek alanları belirleyebilirsiniz. Ne amaçla kullanacağınız tamamen size kalmış durumdadır. Fakat sağlıklı bir şekilde kullanabilmek için doğru kalem türünü tercih etmeniz gerekmektedir.

Yazı Tahtası Kalemleri çok fazla çeşide sahip olduğu için zaman zaman insanların kafası karışmaktadır. Bunun sonucunda araştırma yapmadan satın alan kimseler genellikle yanlış ürünü tercih etmektedir. Okul dışında kullanılacak olan kalemler için genellikle silinmez mürekkepli versiyonları tavsiye edilmektedir. Bu sayede kalıcılığını her daim korur. Eğer anlatacağınız, çizeceğiniz veya yazacağınız şeylerin uzun süre aynı yerde durmasına gerek yoksa bu sefer silinebilir versiyonları sizin için uygun olacaktır.

Araştırma yapmadan kesinlikle Yazı Tahtası Kalemleri satın almamanız gerekir. Çocuklarına eğlence amaçlı satın alacağınız kalemlerin içinde kimyasal barınmaması gerekir. Bundan dolayı kimyasal madde bulunmayan versiyonunu tercih etmeniz gerekir.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır