WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Defterler

Sonuçları Filtrele

Marka
 • Çınar3
 • Gıpta16
 • Lizy2
Limit:
21 sonuçtan 1 ile 21 arası görüntüleniyor.

Defterler

Çınar Defter, Gıpta Defter ve Lizy Defter gibi markalar da farklı kullanım alanlarına hitap ederek defterin yaygın kullanım alanını genişletiyorlar. Böylece, defterler not tutmanın yanı sıra günlük tutma, çizim yapma, planlama yapma, not alarak hatırlama gibi farklı amaçlar için de kullanılabiliyorlar. Her bir markanın kendine özgü tasarım ve kalite seviyesiyle, herkesin bütçesine uygun çeşitleri de bulunuyor. Defterler, hayatımızın birçok alanında kullanılan vazgeçilmez ürünlerden biridir.

Defter Çeşitleri

Belli kalıplarda defter çeşitleri olsa da kişisel defterden  şirketlerin kullandığı resmi deftere kadar farklı seçenekler de vardır. Resmi defter kurumsal alanlarda kullanılması için tek örneklidir, kişiselleştirip çeşitlendiremezsiniz. Ancak kişisel defter için birçok alternatif vardır. İster bu alternatiflerden beğendiğinizi doğrudan satın alabilir isterseniz de kendi isteğinize göre farklı tasarımlar yapabilirsiniz.

Kişisel Defterler:

 1. Boyutlarına Göre: A4 ve A5 boyutlu defter çeşitleri vardır.
 2. Yapılarına Göre: Kareli, çizgili, çizgisiz 3 adet defterdir.
 3. Sırt Bölümlerine Göre: Telli ve spiralli olmak üzere 2 adettir.

Kullanım Alanlarında Defterler:

 1. Okul Defteri
 2. Bakkal defteri
 3. Çizim defteri
 4. Müzik defteri
 5. Takvimli defter
 6. Not defteri gibi kullanım alanına göre ifade edilen birçok çeşitleri vardır.

Resmi/Kurumsal/Ticari Defterler:

 1. Envanter defteri
 2. Damga vergisi defteri
 3. Yevmiye defteri
 4. Yönetim kurulu karar defteri
 5. Defteri kebir
 6. Genel kurul toplantı ve müzakere defteri

Defter Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Hayatımızın her alanında kullanacağımız  ürünlerden olan defterler oldukça basit bir ürün gibi görünse de dikkat gerektirir. Çünkü amacına uygun alınmayan her ürün kullanımında büyük olumsuzlukları meydana getirir. Bu nedenle defter alışverişinde daha bilinçli olmalısınız. Öncelikle alacağınız defteri ne için kullanacağınızı belirlemelisiniz. Daha sonra kullanım alanınıza göre inceleme yapabilirsiniz.

Türkçe dersleri başta olmak üzere yazı yazmak ya da not tutmak için alacağınız defterin çizgili olması önemlidir.  Okulların en çok duyduğu iki çeşitten biridir. Diğer çeşit ise karelidir. Okullarda matematik dersleri vb. branşlarda ve muhasebe gibi işletmelerde  sayısal veriler öne çıktığı için kareli defter tercih ederler. Diğer yandan formül ve şema gibi çizim ağırlıklı alanlar için de kareli olanlara yönelmelisiniz.

Bir sınırlamanın olmadığı içinizden geldiği gibi kullanmak istediğiniz alanlarda da çizgisiz çeşidini tercih edebilirsiniz. Tüm bunların yanında kağıt yapısına da bakmalısınız. Kalınlığına göre dayanıklılığını gözlemleyebilirsiniz.  Defterler; çantalar, masalar gibi yıpratıcı alanlarda temin edildiği ve kullanıldığı için dayanıklılığı önemlidir. Ancak bir defteri sadece kalın diye almaktan da uzak durun çünkü kalınlık dayanıklılık için tek belirti değildir. Kalınlığını gramaj yapısı ile bütünleştirebilmelisiniz.

Ayrıca kalın defterler taşımada sorun yaratacağı için sizlere zorluk çıkarabilir. Çoğunlukla çantada taşınacağı için hem hafif yapılı hem de kullanışlı olmalıdır. İç yapısında ise sayfalarının düzgün bir sıralama ile yerleştirildiğine ve bir terslik olup olmadığına odaklanın. Eğer bir çocuk için defter almak istiyorsanız; yaş aralığına, kullanım tarzına ve  renk seçeneklerine dikkat edebilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır