WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Tarayıcılar

Sonuçları Filtrele

Marka
  • Canon4
  • Epson1
  • HP5
  • Kodak2
  • Xerox2
Limit:
14 sonuçtan 1 ile 14 arası görüntüleniyor.

Tarayıcılar

Bir belgenin, basılı bir fotoğrafın, ya da üç boyutlu gerçek bir nesnenin birebir dijital ortama aktarılması sihirli bir cümle gibi. Oysa insanlık, çok uzun yıllardan bu yana lazer teknolojisinin bu imkanını tarayıcılar sayesinde evlerinde ve işlerinde kullanıyorlar. Önce bilim dünyasında kullanılan, sonra medya dünyasına geçen bu üstün teknoloji ürünleri artık her evde ve ofiste bulunabiliyor. Üstelik elde taşınan modellerini bulma da mümkün. Özellikle dosyaları arşivlemesi gereken ofislerin en büyük ihtiyacı olan tarama cihazları, her yaştaki öğrencinin de yükselmesine olanak sağlıyor. Avision tarayıcı, Canon tarayıcı, Epson tarayıcı, Fujitsu tarayıcı, HP tarayıcı ve Xerox tarayıcı gibi markaların tarama cihazları, belge yönetimi konusunda insanlara büyük bir kolaylık sağlıyor.

Scanner Nedir? Tarayıcılar Nasıl Kullanılır?

İngilizce scan, yani tarama sözcüğünden dilimize giren ve Türkçede tarayıcılar diye tanımlanan bu cihazlar çok farklı amaçlar için kullanılıyor. Basılı bir eseri ya da fotoğrafı, resmi belgeleri dijital ortama aktarmak için kullanılan cihazlardır. Basit bir bağlantı kablosu ile bilgisayara bağlanarak kullanılabiliyorlar. Bir fotokopi makinesini andıran bu cihazlara taranmak istenen doküman yerleştiriliyor. Kısa sürede belge ya da fotoğraf dijital ortama aktarılıyor. Çok farklı amaçlar için kullanılıyor. Örneğin, ofislerde imzalı ve mühürlü belgelerin arşivlenmesine yarıyor. Öğrenciler ödevlerini bilgisayara aktarabiliyor. Ya da eski albümlerdeki fotoğraflar tek tek dijital ortama taşınıyor. Basitliği sayesinde 7’den 70’e herkes tarafından kullanılabiliyor.

Tarayıcı Ne İçin Kullanılır?

Bir belgeyi tarayarak arşivleme, arşiv fotoğraflarını bilgisayara aktarma gibi pek çok işlem için tarayıcılar kullanılıyor. Fiziki arşivde başarısız olanlar, her şeyin dijital ortamda olmasını isteyenler bu cihazlardan vazgeçemiyor. Ayrıca bu cihazlar sayesinde taranan bir belge saniyeler içerisinde binlerce kilometre öteye gönderilebiliyor. İş dünyasında mali işlerden, basım yayım işlerine kadar geniş bir yelpazede kullanılıyorlar. Üzerinde metin bulunan görsellerin tekrar metre dönüştürülmesinde de hayati bir görev üstleniyorlar. OCR teknolojisi sayesinde seneler önce basılan bir kitabın yeniden yazımı mümkün oluyor. Fakat scanner olmadan bunlara ulaşabilme mümkün değil.

Hangi İş İçin Hangi Tarayıcılar Tercih Edilmeli?

Herhangi fiziki bir doküman ya da fotoğrafı dijital ortama aktarabilen lazer tabanlı bu sistemler farklı amaçlar için üretiliyor. Ev kullanımından, yoğun ofis işlerine yetişen modelleri bulunabiliyor. Ya da sadece kimlik ve ehliyet taramak için olanları birçok işletmenin işini kolaylaştırıyor. Bu bağlamda tarayıcılar arasında işinize en yarayanı bulmak için ihtiyacınıza odaklanmalısınız:

- Ev tipi tarayıcı

Genelde küçük ve çok yüksek çözünürlükte olmayan cihazlardır. Evle ilgili evrakları, tapuları, sigorta poliçelerini, dijital olarak saklayabilirsiniz. Çocukların ödevlerini daha kolay yapmalarına yardımcıdır. Ayrıca eski albümlerdeki fotoğrafları da dijital ortama aktarabilirsiniz.

- Ofis tipi modeler

Scanner modelleri özellikle ofis kullanımında hayli farklılık gösteriyor. Özellikle finansal verileri, mühürlü ve imzalı evrakların dijital versiyonlarını arşivlerinize eklemenize yardımcıdır.

- Kapaklı modeller

Tıpkı fotokopi makinesi gibidir.  Kapağı kaldırıp evrak ya da belgeyi yerleştirmeniz yeterlidir.

- Yazıcı tipli kompakt modeller

Pek çok küçük ofisin ihtiyacını bu kompakt modeller karşılıyor. Yazıcıya kağıt koyar gibi koyduğunuz belge saniyeler içerisinde bilgisayar ekranınıza yansıtılıyor. Özellikle kimlik ve ehliyet gibi belgeleri tarayanlar için ideal bir modeldir.

- Mobil tarayıcılar

Özellikle öğrenciler ya da araştırma yapanlar için hayat kurtaran modeldir. Kütüphane gibi yerlerde istenilen sayfaların üzerinden tarama yapılmasıyla işlem gerçekleşiyor. Böylelikle istediğiniz herhangi bir belge ya da kitap sayfasının kopyasına sahip olabiliyorsunuz.

Tarayıcılar Hangi Özellikte Olmalı?

Teknolojinin hızlı gelişimi ve rekabet, bu cihazlarda da kola ulaşılabilen modeller sağladı. Onun vazgeçilmezliği, fiyatından değil, duyulan ihtiyaçtan kaynaklı. Öğrencilikten başlayarak her yaşta ve her platformda tarayıcılar ihtiyaç oluyor. Bu bağlamda hangi amaç için kullanılacağı çok önemlidir. Eğer ev ortamında kullanacağınız bir model arıyorsanız, yazıcıyı ve tarayıcıyı birleştiren modeller tüm ihtiyacınızı karşılayabiliyor. Ofis ortamında yoğun bir tarama faaliyeti içindeyseniz o zaman ışık kapasitesi yüksek, hızlı kapaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer 3 boyutlu modellemeler üzerine çalışıyorsanız sensör ve lazerlerin birlikte çalıştığı 3D modelleri incelemelisiniz. Bu cihazların, hassas olduğunu unutmayın. Her elektronik cihaz gibi tarama ürünleri de zaman zaman bakım gerektirir. Bu nedenle bakımı kolay ve servis ağı geniş ürün seçmeye gayret gösterin.

Hangi amaç için kullanılırsa kullanılsın bir tarayıcıdan en büyük beklenti, yüksek çözünürlüklü ve hızlı sonuç vermesidir. Her ofisin ve evin ihtiyacı olan birbirinden ekonomik ve yüksek kalitedeki tarayıcılar için OfisMaster’ı ziyaret edebilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır