WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Akrilik ve Yağlı Boyalar

Sonuçları Filtrele

Marka
  • Bigpoint214
Limit:
214 sonuçtan 1 ile 32 arası görüntüleniyor.

Akrilik Boya ve Yağlı Boyalar

Geniş ürün yelpazesine sahip Ofis Master, yağlı ve akrilik boyalar alanında da pek çok alternatif sunmaktadır. Bigpoint akrilik boya ve yağlı boyaları ile sanatsal faaliyetlerinizde ve dekorasyon projelerinizde size eşlik ediyor. Siz de ihtiyacınıza yönelik tüm ürünlere uygun fiyat avantajı ve üstün kalite güvencesiyle sahip olmak için ürün koleksiyonumuzdan yararlanabilirsiniz.

Akrilik Boya Nedir?

Akrilik boyalar; çabuk kuruyan, su bazlı, toksik çözücü barındırmayan bir boya çeşididir. Rengi kalıcı ve ışığa dayanıklıdır. Bu boyayı sadece sabun ve su ile yüzeylerden kolayca temizlemek mümkündür. Islak haldeyken silmek, zorlu lekelere yol açmamaktadır.

Resim çalışmalarının yanı sıra ahşap boyamada da akrilik boya türlerine sıkça başvurulmaktadır. Öte yandan bunlar, deri ve farklı malzemelerden yapılmış el sanatları projelerinde büyük yer tutmaktadır. Uygulama sırasında; boya bıçağı, airbrush, rulo ve fırça gibi âletlerden yararlanılmaktadır.

Akrilik Boya Özellikleri ve Çeşitleri

Akrilik boyaların öne çıkan özelliklerinden biri, kimyasal yapısıdır. Bu boya çeşitleri suyun buharlaşması sonrasında yüzeyde bir film oluşturacak şekilde formüle edilmektedir. Yani kullanılan bağlayıcı, buharlaşmanın ardından bu şekilde bir tabaka meydana gelmesini sağlamaktadır.

Diğer taraftan akrilik boya ve yağlı boyalar ile kimyasal olarak uyumsuzdur. Çünkü bunlar su bazlıdır. Dolayısıyla yağ esaslı boyalarla birlikte kullanılamazlar. Fakat akrilik boyayı su ile karıştırmak mümkündür. Bunlar, macunlar ve jellerle de kullanılabilmektedir. Söz konusu uygulamalar etkili efektler elde etmeye imkân tanımaktadır.

Öte yandan akrilik boya hızlı kuruyan bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır. Pürüzlü ve dokulu yüzeylere uygulanabilen akrilik boyalar, cam yüzeylerde de kullanılabilmektedir. Eğer sunta ve MDF gibi yüzeylere akrilik boya uygulaması yapılacaksa, hafifçe zımparalamak önerilmektedir. Bunun amacı kaplama yüzeydeki boya tutuşunu artırabilmektir.

Tüm bunlara ek olarak, ambalajlama tercihine ve rengine göre farklı akrilik boyalardan söz edilmektedir. Örneğin, bazı akrilik boya çeşitleri metalik bitiş sağlayabilme özelliğine sahiptir. Bazıları ise mat bitişlidir. Aynı zamanda kimileri tekli renk hâlinde satılmaktadır. Kimileri ise 6’lı veya 12’li set formunda satışa sunulmaktadır.

Yağlı Boya Nedir?

Bitki yağı katkılarından faydalanılarak hazırlanan boyalara yağlı boya denilmektedir. Bunlar, yavaş kuruması ve yumuşak kıvamlı olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Böylece rötuşların kolay bir biçimde yapılabilmesine imkân vermektedir.

Diğer taraftan bu ürünler, dış ve iç cephede gerçekleştirilen boya işlerinde sıklıkla kullanım alanı bulmaktadır. Sağlıklı, kalıcılık oranı yüksek ve kaliteli boya arayanlar bu ürünlerle çözüme kavuşmaktadır. Tabii ki ahşap, kiremit, alçı ve taş alanlar için farklı yağlı boyalar piyasaya sürülmektedir.

Soyulma ve çatlak gibi kusurları kapatmada bu boyalar son derece iyi etki göstermektedir. Ayrıca çabuk kirlenmemesi ve kirlenince kolayca silinebilmesi de bu boyaların avantajlarından biri olarak dikkat çekmektedir.

Yağlı Boya Özellikleri ve Çeşitleri

Bunlar; renk, kıvam ve ağırlık bakımından farklılık göstermektedir. Beton, metal, kâğıt gibi zeminlerin renklendirilmesinde de yağlı boyalardan yararlanılmaktadır. Yarı mat olanlar genellikle iç cephelerde kullanım için rağbet görmektedir. Bunlar rahatlıkla silinebilmesi nedeniyle iç mekânlarda kullanıma uygundur.

Mat yağlı boya çeşitleri ise metal ve ahşap yüzeylere uygunluk sağlamaktadır. Bu noktada beyaz ve siyah boya türleri mat duruşu sebebiyle daha fazla ilgi görmektedir. Özellikle siyah boyalar, ışığı tam olarak yansıtmadığı için avantajlıdır. Böylelikle yüzeylerdeki eğriliğin gözükmesine engel olmaktadır. Bu sayede ise fırça darbelerini rahatça atmaya olanak vermektedir.

Akrilik Boya ve Yağlı Boyalar Arasındaki Fark Nedir?

Tabii ki akrilik boya ve yağlı boyalar içinden hangisini tercih edeceğinizi belirlemeniz, farklılıkları bilmenize bağlıdır. Bu iki boya grubunu birbirinden ayıran temel hususiyetler şöyle sıralanmaktadır:

  1. Yağlı boya, akriliğe kıyasla daha uzun süre ıslak kalabilmektedir.
  2. Akrilik boyanın yağlı boyaya göre daha hafif bir yapısı vardır.
  3. Yağlı boya çeşitlerinde hızlı renk değişimleri olmamaktadır. Akrilik boya türlerinde ise durum genellikle bunun aksinedir.
  4. Yağlı boyanın kuruma süresi daha uzundur.
  5. Akrilik boya yağlı boyaya nazaran daha esnektir.

Siz de hayalinizdeki kompozisyonu en iyi şekilde yansıtmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan akrilik boya ve yağlı boyalar için Ofis Master’ı tercih edebilirsiniz. CE & EN 71 gibi normlara uygun üretilen, sağlığa zararlı madde barındırmayan bu boyalar arasından dilediğinizi seçebilir ve güvenle kullanabilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır