WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Projeksiyon Cihazı

Sonuçları Filtrele

Marka
 • BenQ3
 • Epson4
 • Viewsonic6
 • Wanbo1
Limit:
14 sonuçtan 1 ile 14 arası görüntüleniyor.

Projeksiyon Cihazı

BenQ Projeksiyon Cihazı, Epson Projeksiyon Cihazı, Viewsonic Projeksiyon Cihazı gibi markalar, projeksiyon cihazları konusunda önde gelen firmalardan bazılarıdır. Bu markalar, farklı istek ve ihtiyaçlara yönelik projeksiyon cihazları üretmektedirler. Örneğin, BenQ Projeksiyon Cihazları, yüksek görüntü kalitesi, yüksek çözünürlük ve yüksek kontrast oranı gibi özellikleriyle bilinmektedir. Epson Projeksiyon Cihazları ise yüksek parlaklık seviyeleri, kullanıcı dostu arayüzleri ve uzun ömürlü lambaları ile öne çıkmaktadır. Viewsonic Projeksiyon Cihazları da yüksek çözünürlük seviyeleri, geniş bağlantı seçenekleri ve taşınabilirlik özellikleri ile popülerdir.

Sinemalarda görüntünün aktarılması için kullanılan büyük cihazların yerini alan projeksiyon cihazları, gerekli tüm sistemi içerisinde bir araya getirerek sıkıştırır. Böylelikle fazla alan kaplamadan çok daha geniş kullanımlara elverişlidir. Bu kullanışlı yapısından dolayı sunumlarda anlatılmak istenilen görselliği herkese ulaştırır.  Böylelikle ofislerden okullara uzanana bir kullanım alanı oluşur.  Sayıca kalabalık ortamlarda belli bir kitleye ulaşmak yerine alandaki herkesin görebileceği bir alan meydana getirir.  Günümüzde televizyonların boyutları büyüse de evde sinema ortamı oluşturmak isteyenler tercihini projeksiyondan yana kullanırlar. Durum böyle olduğunda taleplere karşılık pek çok firma farklı istekleri karşılayan projeksiyon üretimi yapar.  Hatta bu üretimler için yapılan araştırmalar doğrultusunda üç boyutlu, yüksek teknolojili sürümleri de piyasaya çıkmıştır.

Projeksiyon Cihazları Nasıl Çalışır?

Taşınabilir kolaylığının yanında birçok kişi projeksiyon cihazını çalıştırma konusunda tereddüt yaşar. Ancak kullanımının ve çalıştırılmasının oldukça kolay olduğunu bilmelisiniz. Herhangi bir eğitim almadan ya da bir sistem kurmadan birkaç basit adımlarla çalışmaya hazır hale gelir.

 • İlk olarak projeksiyon,  görüntü kaynağının yer aldığı cihazdan gönderilen video sinyalini alır.

 • Daha sonra cihazın içerisinde yer alan objektif sistemle gönderilen sinyaller, boyutuna göre ayarlanan perdeye yansır.

 • Yansıtılma işleminde en çok ihtiyaç duyulan ise ışık gücüdür. Bu gücün karşılanması için de projeksiyon lambası aktifleşir.

 • Görüntü aktarımını gerçekleştiren projeksiyon lambasının ayarlarını da lensler aracılığıyla manüel (elinizle) belirleyebilirsiniz.  Herhangi bir bulanıklık ya da uzaklık durumunun önüne geçersiniz.

 • Çalışma prensipleri içerisinde LCD ve DPL teknolojileri de kullanılmaktadır.

Bu işlemler cihazın içerisinde yer alan sistemler üzerinden sağlanır. Manüel düzenlemeler elle yapılsa da geri kalan çalıştırma işlemlerini güç düğmesine basıldıktan sonra cihaz kendisi gerçekleştirir.

Projeksiyon Cihazlarının Kalitesi ve Ekran Çözünürlüğü

Görüntü yansıtmasından hareketle kullanıcıların en büyük beklentisi ekran çözünürlüğüdür. Günümüz teknolojileri ile tasarlanan projeksiyon cihazının ekran çözünürlüğü en yüksekten en düşüğe şu şekildedir:

 • 2K ekranların çözünürlüğü 2560 x 1440 piksel

 • FHD ekranların çözünürlüğü 1920 x 1080 piksel

 • HD ekranların çözünürlüğü 1280 x 720 piksel

 • XGA ekranların çözünürlüğü 1024 x 768 piksel

 • SVGA ekranların çözünürlüğü 800 x 600 piksel

Görüntü kalitesinin önemiyle birlikte kalite için sinyal yansıtımını sağlayan ışık akısı da önemlidir. Kısacası ışık akısı insan gözüyle algılanabilinen, fiziksel nicelikli ışık gücü miktarıdır. Genellikle lm şeklinde gösterilen bu gücün miktarı ne kadar yüksek olursa parlaklık da o kadar büyük olur. Ayrıca daha büyük ekranlara kadar da yansıtma yapar. 

Projeksiyon Cihazı Seçimi

Elektronik bir cihaz olduğunu için öncelikle hangi teknoloji ile tasarlandığına dikkat etmelisiniz. Diğer yandan projeksiyon cihazının ekipmanlarından başlayarak seçiminizi yapabilirsiniz.

 • Projeksiyon perdeleri için yüzey alanının özelliğine, perdenin mekanizmasına ve boyutuna bakın.

 • Görüntü kalitesi için yük optik değerli projeksiyonları tercih edin.

 • Kullanım kolaylığından ve uzun ömürlü nitelendirilmesinden dolayı uzak kumandalı projeksiyonları seçmeniz de önemlidir.

 • Bununla beraber manüel kullanımda görülen zararların önüne geçmek için de motorlu perdeleri kullanın.

Projeksiyon Cihazlarının Kullanım Alanları

Ofislerden kişisel ihtiyaçlara kadar çeşitli kullanım alanlarına sahip projeksiyon cihazı, taşınabilir yapısıyla çokça tercih edilmektedir. Detaylı sınıflandırmalarla kullanım alanlarını gruplandırabiliriz.

 1. Sinema salonları projeksiyon kullanımının ilk alanlarından biridir. Teknolojinin içerisinde zamanla gelişerek daha küçük boyutlara gelse de halen sinema sektörünün önemli ekipmanlarındandır. 

 2. Projeksiyonun yaygınlaşmasıyla birlikte okulların yanında eğitim verilen tüm sektörlerde de tahtaların yerini almış durumdadır.

 3. İş hayatında, plaza ve ofislerde yapılan toplantıların çoğunluğa ulaştırılması için de kullanımı mevcuttur.

 4. Hastanelerde olduğu gibi sağlık üzerine çalışılan tüm sektörlerde de hastalıkların incelenmesi için projeksion kullanımı yaygındır.

 5. Diğer yandan düğünlerde ve mezuniyetlerde fotoğraf geçişleri ya da video içerikleri için avantaj sağladığından kullanım alanlarından biri de buralardır.

 6. >Ayrıca kişisel olarak kafeteryalarda ya da evlerde seyir ortamı oluşturmak için kolay ulaşılabilir, pratik yapılı projeksiyon cihazına ihtiyaç vardır.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır