WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Monitörler

Sonuçları Filtrele

Marka
 • Asus10
 • Casper1
 • Dahua1
 • Dell10
 • Hikvision6
 • HP2
 • Lenovo3
 • LG3
 • Nova1
 • Philips2
 • Power Boost1
 • Quadro1
 • Samsung3
 • Uniwiz2
Limit:
46 sonuçtan 1 ile 32 arası görüntüleniyor.

Monitörler

Acer Monitörler, bilgisayar kullanıcılarına yüksek kaliteli ekranlar sunan bir markadır. Acer, geniş bir ekran boyutu yelpazesi sunarak, farklı kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verir. Ayrıca, yüksek çözünürlükleri, yüksek yenileme hızı ve düşük tepki süreleri sayesinde, oyuncular ve grafik tasarımcıları tarafından da sıklıkla tercih edilir.

Asus Monitörler, yüksek performanslı, kaliteli monitörler üreten bir başka markadır. Asus, farklı ekran boyutları, görüntü oranları, çözünürlükler ve yenileme hızları sunarak, kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılayacak seçenekler sunar. Ayrıca, yüksek kontrast oranları, parlaklıkları ve renk doğruluğu sayesinde, tasarım profesyonelleri ve fotoğrafçılar tarafından da tercih edilir.

Dahua Monitörler, güvenlik kamerası sistemleri için ürettiği yüksek kaliteli monitörlerle tanınan bir markadır. Dahua, güvenlik kamerası sistemlerinin ihtiyaç duyduğu yüksek çözünürlük, düşük tepki süresi ve yüksek kontrast oranlarına sahip monitörler üretir. Ayrıca, farklı boyutlarda ve özelliklerdeki monitörleriyle, farklı güvenlik kamerası sistemleri için uygun seçenekler sunar.

Monitör Çeşitleri Nelerdir?

Monitör çeşitleri kendi içerisinde CRT ve LCD olarak iki kısma ayrılmaktadır. CRT monitörler klasik tüplü modellerden oluşur. Günümüzde bu modeller kullanılmamakla birlikte LCD modeller daha sık tercih edilmektedir. Ayrıca gelişen teknoloji ile birlikte LED ve OLED ekran tipine sahip monitör modelleri de üretilmektedir.

LCD Monitör: Tüplü monitörlere göre daha az enerji tüketen ve daha geniş bir ekran görüntüsü sunan modellerdir. Sıvı Kristal Ekran olarak da bilinen bu ürünler dünya çapında geniş bir kullanım alanına sahiptir. Dayanıklı olmasından dolayı tercih edilen LCD tasarımlar ayrıca hafif olması ve kaliteli ekran görüntüsü sunması ile ön plana çıkmaktadır.

LED Monitör: LCD monitörlerden arka aydınlatma sistemleri ile ayrılmaktadır. Daha parlak ve yüksek çözünürlüklü ekran özellikleri sunmasından dolayı tercih edilmektedirler. Grafik tasarımları yapmak ve yüksek kalitede oyunlar oynamak için ideal monitör seçenekleri arasındadır. Bununla birlikte canlı renkler sunması ve dayanıklı olması ile öne çıkan LED monitör modelleri uzun kullanım ömrüne sahiptir.

OLED Monitör: Organik Işık Yayan Diyot olarak da bilinen bu monitörler doğal ışık yayarlar. Son teknoloji ile hazırlanan bu monitörler yüksek çözünürlük kalitesi sunmaktadırlar. Özellikle inceliği ile bilinen OLED monitör modelleri daha az yer kaplamakta ve daha az enerji tüketmektedir. Kontrast ve görüntü kalitesi açısından en gelişmiş modeller olduğu için profesyonel bir deneyim isteyenler için idealdir.

Monitör Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bilgisayar donanımları içerisinde önemli bir yere sahip olan monitörleri seçerken ihtiyaca hitap edip etmediğine bakılmalıdır. Oyuncular için LCD ve düşük özelliklerde bir monitör yeterli performansı göstermeyeceğinden dolayı sorunlara neden olabilmektedir.  Ofislerde ise işlem hızı düşük monitörler yavaş işlem yapmaya neden olmaktadır. Bu nedenle ihtiyacın doğru bir şekilde belirlenerek cihaz seçimine gidilmesi gerekmektedir.

Monitör alırken ekran çözünürlüğünün yüksek olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle profesyonel bir bilgisayar deneyimi düşünülüyorsa çözünürlük açısından gelişmiş modellere bakılmalıdır. Ancak gündelik işler ve basit bilgisayar kullanımları için orta sınıf bir monitör yeterli olacaktır.

Yenilenme hızı monitör seçimi sırasında dikkat edilen bir diğer ayrıntıdır. Ekran kartı ile doğrudan alakalı olan bu durum için ekran kartı özelliklerine bakılarak da karar verilebilmektedir. Monitörlerin tepki süresi de çalışma verimliliğini artıracak bir durumdur. Ekranda bulunan piksellerin ne kadar hızlı bir şekilde renk değiştirdiğine dair bilgi vermektedir.

Oyuncu Monitör Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oyuncu monitörler yüksek çözünürlük kalitesine sahip modellerden seçilmelidir. Quad HD çözünürlüğüne sahip modeller oyunlarda istenen performansı sağlayabilmektedir. Ancak daha yüksek çözünürlük talep edenler için 4K, Ultrawide seçenekler de incelenebilmektedir. Piksel yoğunluğu açısından geniş renk skalasına sahip monitör seçenekleri isteyenler için DipslayHDR destekli tasarımlara bakılabilmektedir.

Monitör paneli olarak VA ve IPS seçimler oyunları daha başarılı bir şekilde desteklemektedir. Oyun oynamak için bunların dışında kaliteli bir video kartına da sahip olmak gerekecektir. NVIDIA, AMD ve RTX ekran kartlarından biri seçilerek oyunlar profesyonel anlamda devam ettirilebilmektedir.

Kaç İnç Monitör Alınmalı?

İnç monitörlerdeki ekran genişliğini ifade etmek için kullanılmaktadır. Monitörler ihtiyaca göre farklı ekran boyutlarında üretilirler. 24 inç monitörler en genel ekran boyutu olarak kullanılmaktador. Ayrıca oyun bilgisayarlarından kişisel kullanımlara kadar 23-24 inç aralığı ideal görülür. Ancak grafik tasarım ve dijital içerik üretimlerinde 24 inç yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda 34 inçe kadar geniş modeller tercih edilebilir. Oyun monitörleri daha gerçekçi bir oyun deneyimi için 27-34 inç aralığında seçilebilir.

Monitör Kaç Hz Olmalıdır?

Bilgisayarlarda monitör yenileme hızı hertz olarak adlandırılmaktadır. Bu hız profesyonel kullanımlarda ve oyun bilgisayarlarında önemli detaylardan biridir. Monitör hz fazla olan cihazlar komutları çok hızlı gerçekleştirir ve görüntüde akıcılığı sağlar. Standart işler yapan biri için monitör hz değeri 60-144 arası olması idealdir. Bazen bilgisayarda yenileme hızı yüksek olsa bile tamamı kullanılmayabilmektedir. Oyun bilgisayarlarında ve dijital üretimlerde 144-240 hz arası tercihler yapılabilmektedir.

Monitör Fiyatları

Ofis Master ailesi olarak monitör ihtiyaçlarında kaliteli markaların ürünlerine yer veriyoruz. Gündelik ihtiyaçlardan profesyonel kullanımlara kadar her alanda kaliteli monitör modellerine adresimizden ulaşabilirsiniz. Ürün çeşitliliğimizi genişleterek daha fazla özellikle buluşmanızı sağlıyoruz. Online alışverişlerde güven ve kaliteyi bir arada bulmak istediğinizde Ofis Master olarak yanınızda olacağız. Orijinal bilgisayar donanımları ve daha pek çok ürün için uygun fiyatlı seçeneklere adresimizden ulaşabilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır