WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Bilgisayar Programları

Sonuçları Filtrele

Marka
 • Kaspersky10
 • Microsoft4
Limit:
5 sonuçtan 1 ile 5 arası görüntüleniyor.

Bilgisayar Programları

Kaspersky Bilgisayar Programları, kullanıcıların bilgisayarlarına yükleyebilecekleri antivirüs yazılımları sunar. Bu programlar, bilgisayarları zararlı yazılımlardan korur ve kullanıcıların çevrimiçi güvenliklerini sağlar.

Microsoft Bilgisayar Programları, bir dizi ofis programı sunar. Bu programlar, ofislerde ve işletmelerde kullanılan çeşitli görevleri gerçekleştirmek için kullanılabilir. Örneğin, Microsoft Word Bilgisayar Programları belge oluşturma ve düzenleme, Microsoft Excel Bilgisayar Programları veri tabanı oluşturma ve analiz yapma, Microsoft PowerPoint Bilgisayar Programları sunum hazırlama ve Microsoft Outlook Bilgisayar Programları e-posta yönetimi gibi işlevlere sahiptir.

Temel Bilgisayar Programları Nelerdir?

Temel bilgisayar programları her cihazda bulunması gereken genel ürünlerdir. Bu programlar olmadığında bilgisayarın çoğu özelliği aktif bir şekilde kullanılamaz. Bu nedenle bilgisayar kullanıcılarının olmazsa olmaz kabul edilen bu programları bilgisayarına yüklemesi gerekmektedir.

Tarayıcılar

Bilgisayarlarda internete bağlanmayı sağlayan programların başında tarayıcılar gelmektedir. İnternette gezinme, dosya indirme gibi işleri yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Günümüzde en sık kullanılan tarayıcılar Chrome, Firefox, İnternet Explorer, Edge, Opera ve Safari olarak sıralanabilmektedir.

Antivirüs Programları

Bilgisayarların genel sağlığını korumak adına kullanılan antivirüs programları , kötü yazılımların bilgisayara sızmasını engellemektedir. Antivirüs programları bilgisayara indirilen belgeleri denetler ve aygıtların virüs incelemesini yapmaktadır.

Medya Oynatıcılar

Bilgisayarlardaki video ve müziklerin oynatılabilmesi için kullanılan programlardır. İnternetsiz bir şekilde çalışabilen bu programlar sayesinde film izleme, müzik dinleme gibi basit aktiviteler yapılabilir.

Ofis Bilgisayar Programları Nelerdir?

Ofislerde kullanılan bilgisayarlar sıradan bir bilgisayarın aksine ofis içi işlerde kullanılması gereken programlarla donatılmalıdır. Çünkü ofislerdeki iş yükünün büyük bir kısmı bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirilir. Bilgisayar programı eksikliğinde ise hazırlanması gereken çalışmalar yarım kalabilir.

Tablolama Programları

Ofislerde çalışmaların bir tablo haline getirilmesi ve verilerin somutlaştırılması amacıyla tablolama programları tercih edilir. Özellikle sayısal verilerin işlenebilmesinde tercih edilen bu programlar liste içerikler sunmayı kolaylaştırır. Ofis programları arasında en sık kullanılan tablolama programları şunlardır:

 1. Google E-Tablolar

 2. Libre Office

 3. Microsoft Office Excel

 4. Open Office

Kelime İşlemci Programlar

Bilgisayarlar üzerinden dokümanlar hazırlamada kullanılan programlara kelime işlemci programlar denir. Bu programlar bir dosya üzerinden açıklamalar, sunumlar ya da çeşitli bilgiler yazarak dosyalar oluşmasını sağlar. Ofislerde kâğıt ve kalemlerin yapması gereken işleri kelime işlemci programlar gerçekleştirir. Sadece ofislerde değil iş yerlerinde, okullarda ve kişisel bilgisayarlarda da bulunması gerekir.

 1. Microsoft Office Word

 2. Microsoft Office Power Point

 3. Microsoft Office Excel

 4. Google Dokümanlar

 5. Libre Office Write

 6. Dropbox Paper

 7. iCloud Pages

Sunum Programları

Ofislerde çalışma öncesinde, sırasında ya da sonrasında sunumların yapılması gerekebilir. Bu nedenle ofis hayatında en sık kullanılan programların başında sunum programları gelir. Bilgi vermek, durumu gözden geçirmek ve düşünceleri etkili bir şekilde özetleyebilmek adına bu programlar tercih edilmektedir.

 1. Microsoft Office Power Point

 2. Google Slaytlar

 3. Slide Rocket

 4. Prezi

 5. Canva

 6. Libre Office

 7. Haiku Deck

Mesleki Programlar

Ofislerde yürütülen işlere bağlı olarak kullanılan mesleki programlar da farklılaşmaktadır. Mali müşavirlik, çizim- tasarım, mühendislik, iletişim gibi alanlarda hizmet veren ofislerin kendi meslek alanlarında daha sık kullandıkları programlar bulunmaktadır.

 1. Logo, Netsis, Lks, Akınsoft, Datasoft, Paraşüt

 2. Adobe Photshop, AutoCAD, İnventor, 3D Studio Max

 3. Skype, Hangouts, Microsoft Teams, Gmail, Basecamp

 4. Filemaker, Logo, Linux, DOS, Eta

Bilgisayar Programlarını Kimler Kullanabilir?

Bilgisayar programları iş hayatında aktif olarak kullanıldığı gibi bireysel kullanıcılar tarafından da tercih edilebilmektedir. Kelime işlem programları öğrenciler başta olmak üzere akademisyenler ve diğer meslek grupları tarafından en sık kullanılan programlardır. Ayrıca sosyal medya yönetimi gibi alanlarda da bu tür programlardan yararlanılmaktadır. Günümüzde yazarlar ve yazı çalışmaları yapan kişilerde bu programları aktif bir şekilde kullanmaktadır.

Dijitalleşen dünya nedeniyle bilgisayar programları herhangi bir işte çalışıyor olsun olmasın herkesin kullanabileceği bir alan haline gelmiştir. Özellikle bilgisayara ilgisi olan kişiler için bilgisayar program öğretimi başlığı altında kurslar düzenlenmektedir. Bu kurslarda ise istenen programlar üzerinden neler yapılabileceği gösterilmektedir.

En İyi Bilinen Bilgisayar Programları

Bazı bilgisayar programları diğer programların aksine çok fazla kullanıcı tarafından bilinmektedir. Bu programlar her meslek alanından insanın işini kolaylaştırmakla kalmaz aynı zamanda yenilikleri ile kullanıcıların zaman kazanmasını sağlar.

Microsoft Office Programları

Ev, iş ve ödev gibi farklı amaçlara yönelik olarak kullanılan Microsoft Office programları kullanıcıların yeni veriler oluşturmasını, sınıflandırmasını ve tablo haline getirmesini sağlar. Aynı zamanda sunumlar hazırlama ve iletişim kurma gibi alanlarda da bu programlardan faydalanılabilmektedir. Dünya üzerinde en aktif kullanılan programlar bunlardır.

Grafik Tasarım Programları

Görsel paylaşımların giderek artması ve insanların görsel çalışmalara ilgi duyması ile birlikte grafik tasarım programları en iyi bilinenler listesine girmiştir. Bu programlar Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, CorelDRAW, Sketch ve daha fazlasını içerir.

OfisMaster olarak bilgisayar programı ihtiyaçlarınızda orijinal yazılıma sahip ürünler sunmaktayız. Profesyonel anlamda bilgisayar kullanmak ve uygun fiyatlı yazılımlar almak isterseniz program seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır