WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Dökme Çaylar

Sonuçları Filtrele

Marka
 • Ahlan Tea2
 • Çaykur10
 • Doğuş6
 • Irmak1
 • Lipton6
 • Ofçay3
Paket Gramajı
 • 1 kg 13
 • 2 kg 1
 • 5 kg 2
Limit:
Çaykur Tiryaki Çayı 2000 gr
309,00 TL382,00 TL
- +
%19
Çaykur Rize Turist Çayı 1000 gr
172,00 TL197,00 TL
- +
%13
Lipton Yellow Label Dökme Çay 1000 gr
152,90 TL179,88 TL
- +
%15
28 sonuçtan 1 ile 28 arası görüntüleniyor.

Dökme Çaylar

Çaykur Dökme Çaylar, Doğuş Dökme Çaylar, Ofçay Dökme Çaylar, Lipton Dökme Çaylar ve Ahlan Tea Dökme Çaylar ülkemizde sık tüketilen çay markaları arasındadır. Bu markalar, farklı tat ve aroma seçenekleri sunarak herkesin damak zevkine hitap edebilmektedir. Dökme çaylar, bardak veya demlik için özel ambalajlarla paketlenmediğinden dolayı istenilen miktarda kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle, kafe, çay bahçesi, iş yeri, kurumsal ofis, fabrika, okul, restoran, pastane ve evlerde yoğun olarak tüketilmektedir. OfisMaster kalitesiyle üretilen dökme çay çeşitleri, lezzet ve şifayı yaşam alanlarına taşımanın keyfini sunmaktadır.

Dökme Çaylar Neden Avantajlı?

Bu ürünler çay tüketiminin yoğun olduğu bölgelerde maliyet avantajı sağlamaktadır. Diğer taraftan depolama konusunda da avantaj sunmaktadır. Öte yandan dökme çay kullanımı en geleneksel yöntem olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle çayseverlerin büyük çoğunluğu dökme çaylar tercih etmektedir.

Gerçek Dökme Çaylar Nasıl Anlaşılır?

Aldığınız dökme çayın kalitesini gösteren bazı işaretler bulunmaktadır. Bunlar şöyle sıralanmaktadır:

 1. Paketi açıldığı anda hafif ekşimsi, sert ve nâhoş bir koku geliyorsa bu, ürünün kalitesiz olduğuna işaret etmektedir. Zira taze dökme çaylar kişiye rahatsızlık vermeyen, hoş ve hafif bir koku barındırmaktadır.
 2. Aynı zamanda dökme çay paketleri içerisindeki parçacıklar hemen hemen aynı boyutta olmasıyla dikkat çekmektedir.
 3. Bu parçacıklar kıvrımlı ve koyu renkli olmaktadır.
 4. Öte yandan kaliteli dökme çaylarda göze çarpacak kadar sap, lif ve toz bulunmamaktadır.
 5. Son olarak kaliteli bir dökme çay ile demlenmiş çayın rengi parlak olmaktadır. Dolayısıyla askıda çay taneleri kalmamaktadır.

En İyi Dökme Çay Çeşitleri

Üreticiler değişik damak zevklerine yönelik ürün seçenekleri sunmaktadır. Fermente edilmiş olup olmamasına göre dökme çay çeşitleri siyah ve yeşil olarak sınıflandırılmaktadır. Fermente edilmiş çaylar siyah olurken, diğerleri ise yeşil rengiyle dikkat çekmektedir.

Ayrıca dökme çay türleri aromalı olup olmayışına göre de tasnif edilmektedir. Acı (sert) içimli çaylara tadını yumuşatmak için çeşitli meyve, bitki romaları katılmaktadır. Örneğin, bergamot aromalı dökme çaylar (Earl Grey) bu sınıfa girmektedir. Bunun yanı sıra bir başka dökme çay çeşidi harman çaylar olarak bilinmektedir. Bunlar farklı tipte çayların bir araya getirilmesiyle oluşmaktadır. Tomurcuk çay buna örnek gösterilebilmektedir. Bazı ürünler ise ambalajsız satılmaktadır. Bunlara, açık dökme çaylar denilmektedir.

Kaliteli Dökme Çay Markaları

Doğu Karadeniz başta olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinde çay bitkilerinden dökme çaylar üretilmektedir. Esasen dökme çay, bildiğimiz çayların poşet olarak değil de kiloluk ambalajlarla sunulmakta olan hâlidir. Bunlar farklı tip ve boyutlarda ambalajlar ile satılmaktadır.

Eğer kg’lık ambalajlara doldurulmuş ise bunun adı ‘dökme çay’ olmaktadır. Düşük miktarlar hâlinde yani 10, 5 ve 3 gram gibi ambalajlara dolduruluyorsa poşet çay diye adlandırılmaktadır. Buna ayrıca ‘sallama çay’ da denilmektedir.

Çaykur Tiryaki Çayı 1000 gr, Çaykur Rize Turist Çayı 1000 gr, Çaykur Filiz Çayı 1000 gr ve Çaykur Altınbaş dökme çay gibi seçenekler her dönemde kullanıcıların beğenisine mazhar olmaktadır. Öte yandan Lipton Earl Grey Dökme Çay 1000 gr, Lipton Yellow Label Dökme Çay 1000 gr, Lipton Doğu Karadeniz Dökme Çay 1000 gr, Doğuş Geleneksel Rize Çayı 1000 gr, Doğuş Karadeniz Tiryaki Çay 1000 gr dökme çay gibi seçenekler de yoğun ilgi görmektedir.

Dökme çayın kalitesi hangi bitki çeşidinin kullanıldığına göre değişmektedir. Yaprak türü, hasat zamanı da kaliteyi doğrudan etkilemektedir. Öte yandan üretim ve paketleme teknikleri de yine dökme çay çeşitleri alanındaki ürünlerin kalitesini birbirinden farklı kılmaktadır.

OfisMaster bünyesindeki lezzetli dökme çaylar ise her aşaması özenle gerçekleştirilen titiz bir sürecin ürünü olarak ön plana çıkmaktadır. Üretim prosesleri olması gerektiği gibi yürütüldüğü için kokusu ve tadı ile hakiki dökme çay arayanların beklentilerine yanıt vermektedir.

Öyleyse siz de dökme çaylar konusundaki arayışına OfisMaster ile yanıt bulanlar arasına katılın! Böylelikle her yudumda üstün kaliteyi hissedin! Çay tiryakilerinin vazgeçilmezi olan çay markaları en uygun fiyatlarla OfisMaster.com'da!

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır