WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Notebook Soğutucular

Sonuçları Filtrele

Marka
  • Addison1
  • Asonic1
  • CoolerMaster2
  • Daytona1
  • Dexim2
  • Frisby2
  • Inca8
  • Luna1
  • Tx7
Limit:
25 sonuçtan 1 ile 25 arası görüntüleniyor.

Notebook Soğutucular

Addison Notebook Soğutucular, Daytona Notebook Soğutucular ve Dexim Notebook Soğutucular, notebook bilgisayarlar için özellikle yaz aylarında karşılaşılan ısınma sorunlarına çözüm sunan ürünlerdir. Bu ürünler, notebook içinde bulunan parçaların soğutulmasını ve hava sirkülasyonunun sağlanmasını amaçlar. Notebook bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlara göre daha küçük bir yapıya sahip oldukları için ısınma sorunlarına daha yatkındır. Notebook soğutucular, fanların yetersiz kaldığı durumlarda da performans düşüşünü engelleyerek cihazların ömrünü uzatabilirler. Bu nedenle, aktif olarak kullanılan notebook bilgisayarlar için notebook soğutucuları tercih edebilirsiniz. Addison, Daytona ve Dexim gibi markaların notebook soğutucuları, ofislerde ve diğer yaşam alanlarında kullanılabilecek kadar sessiz çalışırlar ve yüksek soğutma kapasitesi sunarlar.

Notebook Soğutucu Çeşitleri Nelerdir?

Isınan notebook cihazların soğutulmasında kullanılan bu ürünler fan sayısına ve kullanım özelliklerine göre farklı çeşitlerde sunulabilmektedir. Klasik tek fanlı modellerin yanı sıra notebook soğutucu çeşitleri arasında 2,3,4,5 ve 6 fanlı modeller bulunabilmektedşr. Bu ürünlerde fanı fazla olanlar daha fazla soğuma sağlamaktadır.

Ofis ve oyuncu notebook seçeneklerinde fan sayısı fazla olan soğutucu seçenekleri kullanmak çalışma verimini artırmaktadır. Özellikle oyuncu laptop soğutucu modelleri en hızlı soğumayı sağlamasından dolayı ön plana çıkmaktadır. Soğutucular sadece soğutma görevi değil aynı zamanda masa görevi de üstelenebilmektedir. Bazı markalar tarafında masalı notebook soğutucu ürünler hazırlanabilmektedir. Ayrıca gece kullanımlarında kolaylık sağlaması adına led ışıklı notebook soğutucu modelleri de üretilebilmektedir.

Notebook Soğutucularda Aranması Gereken Özellikler Nelerdir?

Notebook soğutucuları farklı boyutlarda ve malzemelerde üretilmektedir. Bu nedenle soğutucu alınacağı zaman uyumlu olduğu bilgisayarlara bakılması gerekmektedir. Kimi notebook cihazlar geniş bir klavye alanı ve alt kısma sahip olurken kimileri ise daha ufak olabilmektedir.

Soğutucularda aranması gereken en önemli özellik fan gücü ve genişliğidir. Fanı büyük olan ve fan sayısı fazla olan ürünler her zaman daha fazla verim sağlar. Ayrıca fanın ayarlanabilir olması yükseltilebilmektedir. Aktif kullanımın olmadığı zamanlarda ise fan ayarı düşürülebilmektedir.

Notebook ürünler belirli bir yükseklikte ve mesafede kullanılmaktadır. Yüksekliği ayarlanabilir notebook soğutucu modelleri ise kişilerin uygun pozisyonda daha verimli şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Notebook soğutucularda aranması gereken özelliklerden biri de kaygan yapıda olmamasıdır. Her ne kadar bilgisayarın tabanında tutucular olsa da soğutucunun da gerekli desteği sağlaması gerekmektedir.

Soğutucu üretiminde kullanılan malzemelerin kaliteli olması soğumanın da daha verimli olmasını sağlamaktadır. Alüminyum notebook soğutucu modelleri en uzun ömürlü kullanım sunan ürünler olarak ön plandadır. Ergonomik ve dayanıklı olan bu tasarımların yanı sıra metal ürünlerde tercih edilebilmektedir. Ayrıca USB girişi olan modellerde avantajlı seçenekler arasındadır.

Soğutucularda dikkat edilen bir diğer özellik ise sessiz çalışmalarıdır. Bazı soğutucular yüksek sese neden olduğu için bilgisayar kullanıcısını rahatsız edebilmektedir. Çalışma verimini düşüren bu durumu engellemek adına sessiz notebook soğutucusu modelleri seçilmelidir.

Notebook Soğutucu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Notebook soğutucular genellikle standart ölçülere sahip bir şekilde satılmaktadır. Ancak her notebook aynı boyutlarda olmadığından dolayı kişilerin laptop boyutuna göre seçim yapmaları gerekmektedir. Büyük laptop modelleri için daha geniş olan soğutucular alınmalıdır. Sürekli notebook taşımak zorunda kalan kişiler için katlanabilen ve taşınabilir notebook soğutucu modelleri bulunmaktadır. Bu ürünler çantaya girebildiği gibi fazla yer kaplamadığı için pratiktir.

Laptop uzun süre açık kalıyorsa ve kullanıma bağlı olarak sık sık ısınıyorsa devir sayısı fazla olan modeller seçilmelidir. Her soğutucunun belirli bir devir sayısı vardır. Bu sayı ise soğutma gücü anlamına geldiğinden dolayı devri büyük ürünlerle daha yüksek performans sağlanabilmektedir. Fan sayısı da soğumaya etki eden bir ayrıntıdır. Fan sayısı ne kadar fazla olursa soğutma o kadar fazla olacaktır.

Notebook soğutucularda bilgisayar fanı ile aynı noktalarda fanı bulunan modelleri almak daha hızlı ve yüksek oranda soğumayı sağlamaktadır. Soğutucu ile bilgisayar fan düzenini kontrol ederek almak verimi artıracaktır. Fan çalışma düzeni gürültülü olan modeller fazla ses yaptığı için çalışma performansını düşürebilmektedir. Bu nedenle olabildiğince sessiz tasarımlar tercih edilmelidir.

Plastik soğutucular en kısa ömürlü ürünler arasında sayılmaktadır. Bu nedenle daha dayanıklı malzemelerden üretilen notebook soğutucu tavsiye ürünlere bakmak gerekmektedir. Ayrıca masa şeklinde kullanılan soğutucular için ayaklı modeller tercih edilebilmektedir. Masa üstü kullanım yapılacaksa ayaksız, sabit modeller incelenmelidir.

Notebook Soğutucu Fiyatları

Ofis Master olarak notebook soğutucu fiyatları konusunda uygun seçenekler sunuyoruz. Makul ödeme planları ve kaliteli ürünler ile soğutucu ihtiyacınıza pratik çözümler sağlıyoruz. Güvenilir bir adresten alışveriş yapmanın verdiği ayrıcalığın yanında yüksek performanslı ürünlere sahip olmak isterseniz bilgisayar ve donanım dünyamızı inceleyebilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır