WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Kurşun Kalemler

Sonuçları Filtrele

Marka
 • Doms7
 • Faber Castell2
 • Fatih6
Limit:
15 sonuçtan 1 ile 15 arası görüntüleniyor.

Kurşun Kalemler

Kulağa oldukça basit ve sıradan gibi gelen Fatih kurşun kalemleri 1795 yılında ortaya çıkan kalem ihtiyacını gidermek için icat edilmiştir. Kurşun kalemler kil ile toz grafitin karışımından ortaya çıkmıştır. Bu karışımları tahtaların içine koyup fırına verilmesi sonucunda ortaya bu kalem türü çıkmıştır. Tabii ki ilk çıktığı zamanlar ile şimdiki zamandaki görüntüleri aynı değildir. Şimdiki Fatih kurşun kalemleri çok daha gelişmiştir. Bunun yanında günümüzde üretilen Fatih kurşunkalemlerin her biri oldukça şık ve ergonomik bir yapıya sahiptir. Oldukça kullanışlı ve gündelik ihtiyaçları kolaylıkla karşılayan Fatih kurşun kalemleri yalnızca basit amaçlar için kullanılmamaktadır. Basit modelleri bulunduğu gibi oldukça profesyonel ve kaliteli modelleri de bulunmaktadır. Bu kalem türü ucunda bulunan maddenin aşınması sonucunda kâğıda iz bırakarak yazı yazmanıza olanak sağlamaktadır. Bundan dolayı genellikle silindiği zaman izi kalmaktadır. İzi kalmadan silmek için çok bastırmadan yazmanız gerekmektedir. Bunun yanında kaliteli silgiler de kullanmanız tavsiye edilmektedir. Kaliteli Fatih kurşun kalemler genellikle kullanıcıların bütün ihtiyaçlarını karşılayabilir. Uç kalınlığına göre yumuşak ve sert uçlara sahiplerdir. Bazı modellerin gövdesinde silgi de bulunmaktadır. Bu sayede bir Fatih kurşun kalem alarak hem yazı yazma hem de hatanızı düzeltme ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Kurşun Kalem Çeşitleri

Birbirinden farklı birçok çeşidi bulunan kurşun kalemler genellikle tek bir tür olarak üretilen bir kalem çeşidi olarak sanılmaktadır. Oysaki bu çok yanlıştır. Bu kalem türü diğer birçok kalem türü gibi kendi içinde çeşitlere ayrılmaktadır. Her ihtiyaca göre farklı bir türü bulunmaktadır. Bu türlerin listesi aşağıda sizler için verilmiştir. Aşağıdaki listeden ihtiyacınıza uygun olan kalem türünü seçerek satın alabilirsiniz. Bu sayede satın aldıktan sonra pişman olmaz ve ihtiyacınızı giderebilirsiniz:

 1. Hemen hemen bütün kalem çeşitlerinde olduğu gibi bu kalem türünde de sertlik skalaları bulunmaktadır. Sert uçlu olanlar genellikle ‘H’ harfi kullanılarak belirtilmektedir. Bu simgeleme İngilizcede ‘hard’ kelimesinden gelmektedir.
 2. Yumuşak uçlu bir kalem istiyorsanız bu sefer satın alacağınız kalemin üzerinde ‘B’ etiketini araştırmanız gerekmektedir. Üzerinde ‘B’ harf etiketi bulunan kalemler yumuşak uçlu ve koyu renkli kalemlerdir.
 3. Bazı bireyler kullanacakları kalemin ne çok sert uçlu ne de çok yumuşak uçlu olmasını isterler. Yani orta yumuşaklıkta kalem ucuna sahip kalemleri satın almak isterler.
  Kalem üreticileri bu bireyleri unutmayarak ‘HB’ etiketli kalemleri üretmişlerdir. Bu etikete sahip olan kalemler orta sertlikte kalemlerdir.
 4. Kalem çeşitleri yalnızca bunlarla da sınırlı değildir. B1, B2, B3, H1, H2, H3 şeklinde sınıflandırmalar da bulunmaktadır. Bu sınıflandırmalarda belirtilen numaralar büyüdükçe kalemin sertliği de artar. ‘B’ etiketi yumuşak kalemlerin etiktedir. ‘B3’ ise yumuşak kalemlerin içinde bulunan en sert uçlu kalemdir. Aynı şekilde ‘H’ etiketi sert kalemlere ait olan etikettir. ‘H3’ etiketi ise en sert kalem çeşididir.
 5. Buna ek olarak kurşun kalemler birbirinden farklı ağaçlardan üretilmektedir. Yani her birinin sahip olduğu gövde birbirine göre farklılık göstermektedir. Haliyle ağaç türüne göre sağladığı ergonomi de değişmektedir.
 6. Ayrıca bu kalem türünde köşeli ve yuvarlak türler bulunmaktadır. Bu iki türden hangisi sizi daha rahat hissettiriyorsa onu seçmeniz gerekmektedir.
 7. Günümüzde birçok farklı rengi bulunsa da en çok tercih edilen renkler kırmızı, siyah, mavi, gri ve yeşil olarak sıralanmaktadır. İhtiyacınıza göre daha farklı renkleri de bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Kurşun Kalemler Kullanım Alanları

Bu kalem türü yalnızca okulda kullanılır gibi yanlış bir algı vardır. Kaliteli kalem türleri okul dışında birçok alanda kullanılmaktadır. Okul dışında en çok görsel sanatlar ile uğraşan bireyler tarafından tercih edilmektedir. ‘Kara kalem’ adı verilen sanat tamamen kurşun kalemler kullanılarak yapılmaktadır. Bundan dolayı bu kalem türünü yalnızca öğrencilerin kullandığını düşünmemek gerekir. Çizim dışında renkli versiyonlarını tercih eden kullanıcılar bu türlerle işaretlemeler ve belirtmeler de yapmaktadır. Yani bir kalem dışında işaretleyici olarak da kullanılmaktadır.

Bu kalem türü diğer kalem türlerinin aksine tam anlamıyla geri dönüştürülebilir ürünlerdir. Diğer kalem türlerinin gövdesinde ve yapısında oldukça fazla plastik kullanılmaktadır ve bu yüzden geri dönüştürülmesi genellikle zordur. Fakat kurşun kalemler tamamen tahtadan ve birtakım doğal elementlerden yapıldığı için kolaylıkla geri dönüşümde kullanılmaktadır.

Kendinize en uygun kalem türünü seçerek dilediğiniz her alanda kullanabilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır