WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Mouse

Sonuçları Filtrele

Marka
 • A4tech24
 • Asus1
 • Bloody1
 • Dark2
 • Dexim3
 • Everest19
 • Frisby17
 • HP3
 • Inca19
 • Lenovo1
 • Logitech52
 • Onezero4
 • Philips2
 • Rampage9
Limit:
157 sonuçtan 1 ile 32 arası görüntüleniyor.

Mouse

A4Tech mouse, Asus mouse ve Dark mouse gibi markalar, bilgisayar donanımları içerisinde yer alan ve ekrandaki imlecin istenilen yönde hareket etmesini sağlayan bir araçtır. Avuç içi tarafından kaplanabilen bu ürünlerin üzerinde sağ ve sol olmak üzere iki tuş yer alır. Genellikle sağ elle kullanılan bu ürünler, bilgisayar fareleri olarak da adlandırılır. 1960'lı yıllarda geliştirilen fareler, üretildikleri zamanki işlevlerini halen yerine getirmektedirler. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte dokunmatik fare uygulamasına geçilmiş olsa bile pratik olmasından dolayı avuç içi modeller kullanılmaya devam etmektedirler. Plastik malzemelerden üretilen fare çeşitleri günümüzde insan eliyle uyumlu modellerde hazırlanmaktadırlar. Hızlı hareket etmelerinden dolayı insan gücüyle bilgisayar yönetimini kolaylaştıran bu ürünler, geliştirilmeye devam etmektedirler. Everest, HP, Inca, Lenova, Logitech, Philips gibi mouse markaları ofislerde en çok kullanılan markalardır. OfisMaster; müşterilerine kalitesi ve bilinirliği yüksek mouse markalarını avantajlı fiyatlara sunar.

Mouse Çeşitleri

İnsan ve bilgisayar arasındaki en kolay bağlantı yollarından biri mouse kullanımıdır. Diğer bilgisayar donanımlarına göre daha kolay bir kullanıma sahip olan bu ürünler pratikliği ile bilinmektedir. Üretildiği yıldan bu zamana kadar farklı özelliklere sahip mouse çeşitleri bağlanma yollarına ve yapı özelliklerine göre sınıflandırılabilmektedir.

Bağlanma Yollarına Göre Mouse Çeşitleri

İş hayatından eğitim hayatına varıncaya kadar her alanda kullanılan fare çeşitleri bilgisayarla bağlantı kurması açısından ikiye ayrılmaktadır. Kablo yolu ile bağlananlar ve kablosuz bağlantı ile yönlendirilen fareler kullanıcıların beğenilerine göre tercih edilebilmektedir.

Kablolu Mouse: Bilgisayara USB giriş işe bağlanan ve içerisinde iletimi sağlayan tellerin bulunduğu modellerdir. Bilgisayar ile tam bir bütünlük içerisinde olan bu ürünler bağlantı sorunları yaşamayı en aza indirmektedir. Cihazın açık olduğu zamanlarda aktif olarak çalışmaktadır. Ofislerde en çok tercih edilen mouse modeli kablolu seçeneklerdir.

Kablosuz Mouse: Kablo bağlantısının olmadığı ve farklı uygulamalar üzerinden bilgisayara bağlanan fare çeşitleridir. Bu modeller bireysel kullanımlarda ve laptop tarzı ürünlerin sürekli taşındığı durumlarda tercih edilmektedir. Kablosuz modeller kendi içerisinde üçe ayrılır:

 1. Buetooth Fareler: Bluetooth dalgaları üzerinden bilgisayara uyarı göndererek çalışan modellerdir. Pille çalışan bu ürünler pil bitmeye yaklaştığında sinyal gücünde azalma oluşturabilmektedir. Ancak pil değişimleri yapıldığında kullanışlı ve etki alanı geniş bir ürün olmaktadır.

 2. Radyo Dalgalı Mouse: Radyo dalgaları aracılığı ile geniş bir etki alanına sahip olan ürünlerdir. Bilgisayarla bağlantısı güçlü olan bu modeller genellikle ev dışı kullanımlarda tercih edilmektedir.

 3. Kızılötesi Mouse: Kızılötesi ışınlar yardımı ile bilgisayar ve mouse arasında bağlantı kurulmaktadır. Bu ürünler son yıllarda işlevselliğini yitirmesinden ve bağlantı sorunları oluşturmasından dolayı pek tercih edilmemektedir.

Yapı Özelliklerine Göre Mouse Çeşitleri

Üretim özellikleri dikkate alındığında fareler kendi içerisinde mekanik ve optik olmak üzere iki kısma ayrılmaktadır.

Mekanik Mouse: Farenin iç haznesinde bulunan top yardımı ile yapılan hareketleri algılayan modeldir. Dünyada üretilen ilk fareler mekaniktir. Günümüzde kullanım avantajı sunmamasından dolayı kullanılmamaktadır.

Optik Mouse: Işık gücüyle hareketlerin anlaşılmasını sağlayan modellerdir. Top mekanizması yerine ışık sistemi içeren bu modeller kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır.

 1. Led Işıklı Optik Mouse: Farelerin iç kısmında bulunan led lambalar yoluyla hareketleri kavrayarak bilgisayara ileten seçeneklerdir. En sık kullanılan modeller olarak bilinmektedirler.

 2. Lazerli Optik Mouse: Farenin alt kısmında bulunan lazer ışınlarının yaydığı dalgalar üzerinden bilgisayarla bağlantı kurarlar. Hareket hassasiyet çok yüksek olan bu ürünler profesyonel performans isteyenler için idealdir.

Mouse Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bilgisayar fareleri kullanım amacına uygun şekilde seçilmelidir. Laptop gibi sürekli taşınması gereken bilgisayarlar için kablosuz fareler idealdir. Ancak taşınma sorunu olmayan ve pil değiştirmekle uğraşmak istemeyen kişiler kablolu modeller tercih edebilmektedir.

Mouse alırken dikkat edilmesi gerekenler içerisinde ele uygunluk en önemli kriterdir. Sürekli olarak kullanılan fareler el yapısını desteklemediğinde çeşitli rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Genel olarak fare seçiminde hızları ve sundukları performanslarda önemlidir.

Mouse Kaç DPİ Olmalıdır?

Mouse DPİ değeri aslında farenin hareket hassasiyetidir. Profesyonel anlamda çalışan kişiler tarafından DPİ değerine bakılarak mouse alınması gerekir. Çünkü DPİ değeri düşük olan bir ürün yavaş hareket edeceği için istenilen performansı sunamayabilmektedir. Oyun, çizim ve ya hız gerektiren konularda DPİ değeri 3600-5000 arası olan modeller kullanılmalıdır. Bu değeri yüksek olan fareler fiyat olarak da yüksektir. Ancak en kaliteli bilgisayar fareleri olarak bilinirler.

Oyuncu Mouse Modelleri

Bilgisayarda oyun oynamak amacıyla fare kullanan kişilere oyuncu mouse olarak hazırlanan özel bir seri sunulmaktadır. Bu seride yer alan ürünler el yapısı ile uyumlu ve yüksek hareket hassasiyetine sahip cihazlardır. Bununla birlikte eli terletmeyen yapılarının yanı sıra kablolu ve kablosuz olarak sunulabilirler.

En İyi Mouse Modelleri

Üretim özellikleri dikkate alındığında en iyi mouse modelleri en hızlı olan seçenekler olarak düşünülebilir. Hassasiyeti yüksek olan bu modellerin yanı sıra profesyonel kullanım için hazırlanan birden fazla tuşa sahip modeller de en iyi tasarımlardan biridir.

OfisMaster olarak bilgisayar donanımları konusunda en kaliteli seçenekleri bir araya getiriyoruz. İhtiyacınıza uygun mouse seçenekleri ile mükemmel bir kullanım deneyimi yaşamak isterseniz geniş ürün yelpazemizi inceleyebilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır