WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Harici Diskler

Sonuçları Filtrele

Marka
 • Adata10
 • Asus1
 • Hikvision2
 • Minix2
 • Samsung4
 • Sandisk2
 • Seagate16
 • Toshiba14
 • Western Digital7
Limit:
Seagate 12TB SkyHawk 3.5
12.115,08 TL
- +
58 sonuçtan 1 ile 32 arası görüntüleniyor.

Harici Diskler

Asus, Hikvision, HP ve Kioxia Harici Diskler

Dijital dünyanın verilerini depolamak için pek çok alternatif vardır. Bunlar cihazlarınızı kendi hacimlerindeki veri depolamaları hariç dışarıdan desteleyebileceğiniz alternatiflerdir. Alternatiflerden biri de bilgisayarınıza USB kablosuyla ya da kablosuz bağlantılarla eşleştirebileceğiniz harici disklerdir. Asus, Hikvision, HP ve Kioxia markaları tarafından üretilen harici diskler taşınabilir yapısı ile birlikte cihazınızda yer alan dosyaları, belgeleri depolar hatta tüm verilerin bir yedeğini alırsınız. Kullanıldığı birçok farklı cihaz olsa da en sık masaüstü bilgisayarlarda tercih ederler. Asıl amacı ise bilgisayarın diskin yer alan verilerin toplam hacmi aşması sonucunda destekleme yapmaktır. Bu amaç kullanabileceğiniz farklı materyaller de vardır. Ancak harici diskler, yüksek kapasitesi ve hızlı işlevselliği ile veri depolama ürünleri arasında farkını yansıtır. Büyük işletmelerin ana merkez ofislerinde her belgenin saklanması ve bir kopyasının alınması gereklidir. Tam da bu noktada diğer ürünlere kıyasla daha uzun ömürlü kullanacağınız Asus, Hikvision, HP ve Kioxia Harici Diskler, kablosuz seçeneği olmasına karşılık USB kablosu ile bağlanabilen yapısı yeni nesillerinde dahi daha çok tercih konusudur. Son sürümünde yaklaşık 12 saniye içerisinde 480 MB’lık verinin transferini gerçekleştirir. Ancak 4.0 USB teknolojisine ulaşır ama bu teknolojinin kullanılması için bilgisayarınız da desteklemelidir.

Harici Disk Kullanımının Avantajları

 • Veri depolamak ve depoladığı verileri muhafaza etmek en genel özelliği olarak kullanıcılara da sağladığı en büyük avantajdır.

 • İstediğiniz zaman istediğiniz yerde önemli gördüğünüz tüm dosyalarınızın bir yedeğinin olmasını da sağlar.

 • Harici disklerin alan hacmi diğer disklere göre çok daha fazladır. Bununla beraber cihazınızdaki dosyaların büyük bir kısmını içerisinde barındırır. Böylelikle yaşanması muhtemel teknik arızalarda cihazınızdaki veriler güvende olmuş olur.

 • Aynı zamanda diğer disklere oranla daha hafif bir yapısı vardır ve bu durumda da tanışması kolaydır.

 • Güvenilirlik açısından da kendisinden kaynaklı avantajlar sunar. Örneğin içerisindeki parmak izi okunurluğu sayesinde verilerin üst düzey bir korumaya alınmış olur.

 • Verileri saklayarak muhafaza etmesinin yanında dosyaların transfer sırasında çözünürlüğünü ve kalitesini korur. Böylelikle pek çok tasarımcı ve grafikerin ilk tercih ettiği disk türüdür.

Harici Disklerin Şifrelenmesi

Verilerin depolanması ve yedeklenmesi denildiğinde çoğu kişinin aklına güvenlik aşaması gelir. Acaba dosyam güvende mi veya dışarıdan erişim yapılabilirler mi gibi sorular kullanıcıların aklını kurcalar. Bunun için harici disklerin kullanımda gerek duyacağınız güvenlik yöntemleri vardır.

 • Öncelikle diskin kendi içerisinde yer alan güvenlik yazılımdan yararlanmalısınız. Çünkü birçok üretici hem diskin hem de kullanılacağı cihazın zarar görmemesi için yazılımları önceden yükler. Ancak bazı durumlarda diskin içerisinde bu yazılım yer almıyorsa üreticisinden bu yazılımı satın alırsınız. Her koşulda farkında olmadığınız tüm tehlikelerin giderilmesinde elinizden geldiğince diskin kendi yazılımına sahip olmasını sağlamalısınız.

 • Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bazı ileri seviye geliştirilmiş disklerin içerisinde parmak izi kontrolü yer alır. En güvenilir koruma sistemlerinden biri olan parmak izi koruma, disk farklı kişilerin eline geçse dahi erişimi engeller.  Bunun dışında yine dışarıdan sağlayacağınız şifrelemelerle de fiziksel anlamda diskinizi ve içeriğindeki dosyalarınızı güvene almış olursunuz.

 • Sadece diski değil içerisindeki verileri de ayrı ayrı güvene almak mümkünüdür. Dosyaları sıkıştırma ve şifreleme konusunda ün kazanmış WinRAR, verilerinizi güvene alacaktır. Tüm dosyalarınızı bu sistem ile sıkıştırarak güvenli bir depolama başlatırsınız.

 •  Diğer yandan sıkıştırdığınız ya da serbest kullandığınız dosyaların şifrelenmesi için de FolderLock kullanımını tercih etmenizi öneririz. Daha çok bilgisayardaki dosyaları şifrelerken kullanmış olsanız da dosyaları diskin yüzeyine göndermede avantajlar sağlar.

 • Diğer yandan diskin kullanıma açık olmasını ancak sadece bir bölümünün şifrelenmesi de mümkündür. Bunun için de Rohos Mini Drive yazılımını kullanmalısınız. Riskli yanı olarak da diskin tamamını kullanmakta size zorluk yaşatabileceğini de unutmayın.

Harici Disk Kullanım Alanları

Veri depolama ihtiyacı duyulan tüm alanlar için harici diskler kullanıma uygundur. Özellikle çalışma alanları ofislerden oluşan bireylerin mutlaka bir adet kendine ait bu diskten alması gereklidir. Çünkü çalıştığınız sektör fark etmeksizin yapılan işlemleri hem firma içerisindeki işleyişte hem de resmi evraklarda göstermelisiniz. Durum böyle olduğunda da her veriyi depolamalı ve yedeklemelisiniz. Diğer yandan sadece çalışma alanında değil eğitim ve özel hayatınızda da ihtiyaç duyarsınız. Şimdilik kullanmasanız dahi ilerleyen süreçte işinize yarayacak verileri muhafaza etmek için elinizin altında yararlı bir üründür.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır