WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Gıda Ambalaj Malzemeleri

Sonuçları Filtrele

Marka
 • Focus1
 • Koroplast3
 • Miss Lady1
 • Papilion2
 • Selpak9
 • Sens1
 • Solo1
 • Stepy3
Limit:
Stepy Buzdolabı Poşeti Orta Boy
8,42 TL9,90 TL
- +
%15
Sens Peçete 100'lü
11,90 TL14,00 TL
- +
%15
Selpak Premium Kutu Mendil 50 Yaprak
29,95 TL35,25 TL
- +
%15
21 sonuçtan 1 ile 21 arası görüntüleniyor.

Gıda Ambalaj Malzemeleri

Koroplast Gıda Ambalaj Malzemeleri, gıdaların raf ömrünü uzatmak ve daha sağlıklı koşullarda saklanmasını kolaylaştırmak için kullanılan alüminyum, kâğıt, karton, cam, plastik, çelik, ahşap ve folyo gibi malzemelerden üretilen bir ambalaj markasıdır.

Stepy Gıda Ambalaj Malzemeleri ise sert ve esnek gıda ambalajlarında yaygın olarak kullanılan plastik malzemelerden üretilen bir markadır. Ayrıca sandık ve ahşap gibi diğer ambalaj malzemeleri de ürün yelpazesinde yer almaktadır.

Gıda Ambalaj Malzemeleri Ne İşe Yarar?

Bunlar ürünlerin daha dayanıklı olmasına imkân tanımaktadır. Ayrıca yiyeceklerin ve içeceklerin çevresel faktörler nedeniyle bozulmalarını engellemektedir. Ürün türü, ebatı, içeriği, saklama koşulları doğrultusunda farklı gıda ambalaj malzemesi çeşitleri kullanılmaktadır.

Böylelikle doğru ürünleri doğru malzemelerle hazırlanmış ambalajlar içerisinde muhafaza etmek mümkün olmaktadır. Bazı ürünlerin hava alması gerekirken, bazı ürünleri ise havayla temastan uzak tutmak gerekmektedir. İşte gıda ambalaj malzemesi türleri bu tarz ihtiyaçlara da yanıt vermektedir.

Gıda Ambalaj Malzemesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu noktada ambalajın içerisine konulacak gıdanın türünü dikkate almak önem taşımaktadır. Kısa veya uzun ömürlü, sıvı ya da katı gıdaların yerleştirileceği ambalajlar farklılık arz etmektedir.

Öte yandan gıdanın hangi koşullar altında muhafaza edilmesi gerektiği mühim bir husus olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca ürünün ısı, koku ve nem gibi faktörlerden etkilenmemesi de gıdanın tazeliğini korumasında büyük bir rol üstlenmektedir.

Tüm bunların yanı sıra gıda ambalaj malzemeleri çeşitleri ve özellikleri itibariyle geri dönüştürülebilir olması önerilen ürünlerdir. Malzemenin ekonomik değerini de göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Kaliteli Gıda Ambalajlama Malzemesi Çeşitleri ve Özellikleri

Kalite, dayanıklılık, materyal cinsi vb. unsurlara göre bu malzemelerin avantajları ve nitelikleri değişmektedir. Örneğin; metalin dayanıklılığı yüksektir. Bu nedenle metal ambalajlardaki ürünlerin raf ömrü uzun olmaktadır.

Karton ambalaj malzemeleri ise oldukça sağlıklı bir saklama ortamı meydana getirmektedir. Ne var ki, bunların ambalaj direnci daha düşüktür. Cam ambalajlara gelince; onlar hiçbir kimyasal tepkimeye girmemektedir. Bu nedenle en sağlıklı gıda ambalaj malzemesi çeşitleri  içinde bulunmaktadır.

Öte yandan kâğıt malzemeler neredeyse her forma girebilmektedir. Üstelik bunlar hafif yapısıyla karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple sık sık tercih sebebi oldukları görülmektedir. Bununla birlikte kompozit malzemelerden hazırlanmış gıda ambalajı malzemeleri yine son derece dayanıklı ürünlerdir. Bunlar; plastik, alüminyum ve karton gibi malzemelerin karıştırılmasıyla elde edilmektedir.

Hangi ambalaj malzemesinin tercih edileceğine; içinde saklanacak ürün türü, şekli, dayanıklılık süresi ve kimyasal özellikleri hesaplanarak karar verilmektedir.

Popüler Gıda Ambalaj Malzemesi Markaları

Mutfakların vazgeçilmezi olan gıda ambalaj malzemeleri, yiyeceklerin uzun müddet ilk günkü gibi kalmasını sağlamaktadır. Markalar, farklı ham maddelerden üretilmiş ürünlerle bu alandaki beklentileri karşılamaktadır.

Gıda ambalajlama sektöründe kaliteli ürünleriyle en çok tercih edilen markalardan biri Koroplast olmaktadır. Öte yandan Cook, Parex ve Florex gibi markalar da dayanıklı ürünleriyle ön plana çıkmaktadır.

Markaların piyasaya sürdüğü bazı sağlıklı gıda ambalaj malzemeleri ise şöyle çeşitlenmektedir:

 1. Kilitli torba,
 2. Streç film,
 3. Alüminyum folyo,
 4. Yapışkanlı folyo,
 5. Fırın torbası,
 6. Pişirme kâğıdı,
 7. Buzdolabı poşeti.

Pek çok analize tâbî tutulan bu tür malzemeler gıdalara zarar vermemektedir. Tat, koku ve renk gibi unsurlarda değişikliğe yol açmayan bu malzemeler son derece sağlıklı bir kullanım deneyimi sunmaktadır.

Siz de ürünlerinizi sağlıklı şartlar altında, uzun süre muhafaza etmek istiyorsanız kaliteli gıda ambalaj malzemeleri tercih edebilirsiniz. Bu alandaki ihtiyaçlara cevap veren OfisMaster, daima üst düzey kalite ile ayrıcalıklı hissettirecektir.Size de nitelikli ürünlerle hayatınıza değer, sağlığınıza sağlık katmak kalacaktır.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır