WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Gramajlı Fotokopi Kağıtları

Sonuçları Filtrele

Marka
 • Navigator2
Limit:
2 sonuçtan 1 ile 2 arası görüntüleniyor.

Gramajlı Fotokopi Kağıtları

Fotokopi kağıtları ofis hayatının temel malzemelerinden biridir. Ofisinizde ne üzerine çalıştığınız bu ihtiyacı değiştirmez. Sürekli olarak kullanacağınız ürünün gerekliliği kadar temin edilmesi de önemlidir. Ofisinde malzeme sorunu yaşamak istemeyen çalışanlar da gramajlı fotokopi kağıtları tercih ederek tedarik sorununun önüne geçerler. İhtiyaçları karşılayacak farklı gramajlardaki kağıtlar her bütçeye uygun paketler de bulunmaktadır. Böylelikle ofisinizde çalışmanızı engelleyecek herhangi bir zorluk içerisinde kalmadan her daim yanınızda bulundurabileceğiniz  fotokopi kağıtlarınız olacaktır.

Aynı zamanda gramajlı fotokopi kağıtları toplu alım sağladığı için daha ekonomik olarak maddi zorluklar yaşatmaz. Sürekli bir alışveriş döngüsü  oluşturmadığı gibi fotokopi kağıtlarının düzenli temin edilmesini de sağlar.

Gramajlı Fotokopi Kağıdının Genel Özellikleri

 1. Fotokopi kağıdının metrekaresi üzerinden hesaplanan gramajlar aynı zamanda  kağıdın dayanıklılık ve kalitesini de gösterir.
 2. Gramajlar artıkça kalınlık da yükselir bununla beraber ışığı alma ve yansıtma derecesinde de artışlar olur.
 3. Özellikle fotokopi kağıtlarındaki gramajlar parlak ve mat yapıdadırlar. Bunun sebebi ise kağıtların fotokopi makinelerine uyumlu olmasıdır.
 4. Gramaj değeri sadece ağırlık olarak değil fotokopi kağıdının kalitesini de etkiler. Tercih edeceğiniz gramajlı kağıtlar için kullanacağınız fotokopi makinesine de iyi bakmalısınız.

Gramajlı fotokopi kağıdı ile beraber ifade edilen ürünler de vardır:

 1. Kağıt Ürünler: En sık kullanılan ve tüm fotokopi makinelerine uygun olan kağıt ürünler 40 ile 170 gramajındadır.
 2. Karton Ürünler: 170 ile 600 gram aralığında olan ürünler için karton ifadesi yer alır.
 3. Mukavva Ürünler: 600 gramajının üzerinde yer alan en kalın yapıya sahip ürünlerdir.

Bu ürünlerde gramaj yapısı üzerinden ifade  edilse de hiçbiri fotokopi için kullanamazsınız. Fotokopiler için uygun olan baskı kağıtlarının gramaj ağırlığı 80 gramı geçmemelidir.

Doğru Gramajlı Fotokopi Kağıdı Nasıl Seçilir?

Ofisiniz, çalışma alanınız ya da eviniz için uygun olan gramajlı fotokopi kağıdının seçimi basite alınacak bir durum değildir. Gramaj yapısından kaynaklı dayanıklı ve kaliteli bir ürün olan fotokopi kağıtları doğru seçilmediğinde hem fotokopi makinesi ile yazıcıya zarar verir hem de istenilen baskıyı gerçekleştiremez. Bu nedenle doğru bir seçim yapmanız önemlidir.

 1. Öncelikle kullandığınız fotokopi makinesinin ya da yazıcının kaç gramaja kadar baskı yapabildiğini bilmelisiniz. Bu durum kağıdın gramaj yapısını doğrudan etkilemektedir.
 2. Kullanacağınız kağıdın hangi fiziksel yapılarda olduğundan emin olmalısınız.
 3. Gramajı ile adet kağıdın adet sayısının uyumuna bakmalısınız.
 4. Ayrıca bütçenizi de hesaplamayı unutmayın.

Gramajlı Fotokopi Kağıdının Fiyatı Nedir?

Kağıt fiyatları ekonomiden en çok etkilenen ürünlerden biridir. Bu nedenle fiyat aralığında sürekli bir değişim söz konusudur. Gramaj yapısı ise fotokopi kağıtlarının kendi arasında olan fiyat değişimlerinin sebebidir. Gramajı arttıkça kullanılan malzeme de artar bu nedenle fotokopi kağıtlarının fiyatları da gramajıyla birlikte yükselir. Ancak gramajlı fotokopi kağıdı toplu alımlarda kullanıldığı için tekli satışlara göre daha uygun fiyat aralığındadır.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır