WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Kapat

Kağıt İmha Makineleri

Sonuçları Filtrele

Marka
  • Bigpoint7
  • Dahle1
  • Everest3
  • Sarff6
  • Sarff Bonsaii2
Limit:
19 sonuçtan 1 ile 19 arası görüntüleniyor.

Kağıt İmha Makineleri

Yazışmalar, eski dönem bilançoları, sunum dosyaları ve tarihi geçen bir sürü evrak… Bunların imha edilmesi başkalarının eline geçmemesi kadar çevre için de önemli. Tüm bunlar da kağıt imha makineleri ile mümkün. Şirketler ve resmi kurumlar için yazışmalar son derece önemlidir. İşlerin rayında gidebilmesi bu evrak ve kağıt işleriyle mümkündür. Her ne kadar dijitale geçilmesiyle bazı işler daha kolay olsa da basılı evraklar hala önemini taşıyor. Sadece iş yaşamında değil, evlerde de ödev kağıtlarından eski faturalara kadar pek çok eski kağıt birikiyor. Tüm bunları ortadan kaldırma, birkaç nedenden önem taşıyor. İmzalı ve mühürlü evraklar kötü niyetli insanların eline geçebiliyor. Ayrıca kağıdın dönüştürülmesi, onu yakılmayacak kadar kıymetli yapıyor. Tüm bunlardan dolayı her işyerinin ve evin Bigpoint, Hsm, Sarff ve Sarff Bonsaii kağıt imha makineleri ihtiyacı oluyor.

Kağıt İmha Makineleri Gerekli mi?

Bazı yazışmalar o kadar önemli ki, soğuk savaş döneminde bazı devletler “yakma” yöntemiyle evrakları yok ediyordu. Fakat ofis işlerinin adeta bir endüstriye dönüşmesi, yakmayı imkansız hale getirdi. İnsanlara daha hızlı ve temiz bir çözüm gerekliydi. Üstelik, yakma eylemi geri dönüşebilen bir materyali tamamen yok etme anlamına geliyordu. Kağıt imha makineleri bu ihtiyacın sonucunda doğdu. Önceleri büyük şirketlerde kullanılan bu makinelerin şimdi ev tiplerinin bulunması da mümkün. Çünkü evrak imha etmek isteyen insan sayısı azımsanmayacak kadar az. Bu nedenle artık günümüz modern ofislerinin ve evlerinin vazgeçilmez demirbaşlarından biri halini alıyor.

Kağıt ya da Evrak İmha Makinesi Nedir?

Özellikle mali işlerle uğraşan işletmeler, personelden ihracat yazışmalarına kadar pek çok alanda kağıt vazgeçilmez bir gereç. Fakat “saman aşımı” süresi dolan evrakların yok edilmesi önemli bir kural, Fakat bu belgelerin başkalarının eline de geçmemesi gerekiyor. Bu nedenle ağzında öğütücü bulunan kağıt imha makineleri devreye giriyor.

Seçime göre, toplu ya da tek tek verilen kağıtları, adeta una çeviriyor. Tekrar birleştirmenin imkansız hale geldiği kağıtlar küçük parçalara bölünüyor. Bir haznede toplanan kağıt parçaları, artık dönüşüme hazır hale geliyor.

Hangi İhtiyaca Göre, Hangi Kağıt İmha Makineleri Tercih Edilmeli?

İş yaşamının vazgeçilmezi konumundaki bu makineler artık her amaca uygun üretiliyor. Ev tipinden, büyük işletmeler hesap edilen çok farklı seçeneği mevcut. Burada dikkat edilmesi gereken ilk konu; hangi ihtiyaç için seçildiğidir. Çünkü makinelerin boyutları farklı olduğu gibi parçalama güçleri de değişiyor.

  • Küçük tip kağıt imha makineleri

Mikro ofisler ya da ev tipi olarak üretiliyorlar. Bir kağıdı parçalayabilecek güçte tasarlanıyorlar. Atık kağıt haznesi de 4-5 yaprak kağıttan sonra dolabiliyor. Bu nedenle bu modeller, evrak parçalamaya çok fazla ihtiyaç duymayan kullanıcılara hitap ediyor.

  • Büyük makineler

Sürekli olarak evrak üreten ve dışarıdan basılı kağıtların geldiği büyük işletmeler için evrak bolluğu en büyük sorun. Bu tip yerlerde sürekli evrak işlendiğinden atık da hayli fazla oluyor. Bu nedenle parçalama gücü ve haznesi daha fazla olanlar tercih ediliyor. Bu makineler aynı anda 7-8 yaprak kağıdı parçalayabiliyor. Ayrıca hazneleri geniş olduğundan daha fazla sürede boşaltmak gerekiyor. Ayrıca bu makineler, dosya, sunum kartonu gibi atıkları da parçalayabiliyor.

Kağıt İmha Makineleri Hangi Avantajları Sunuyor?

Birçok işletme evrak dağlarının arasında kaybolmamak için zaman aşımına uğrayanları yok etme yöntemine giriyor. Böylelikle daha az depolama alanına ihtiyaç duyuyorlar. Özellikle dijitale geçilmesiyle, bilgisayara aktarılan evraklar hükmünü yitiriyor. Bunun yanında yıpranan, eskiyen klasörler, zamanı geçen sunum dosya ve kartonetleri depoları dolduruyor. Kağıt imha makineleri ile bunları yok etmek mümkün oluyor. Ayrıca artık kullanılamayan hale gelen kağıtlar, rahatlıkla geri dönüşüme gönderilebiliyor.

Evrak İmha Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Evrakların hızlı ve güvenli bir şekilde yok edilmesine olanak sağlayan bu ürünler litre ölçüsü ile sınıflandırılıyor. 5 litreden başlayan modeller, 7 litre, 11 litre ve 15 litre olarak sınıflandırılıyor. Buradaki litre ölçüsü haznenin genişliğini ifade ediyor.  Bu cihazlara sık ihtiyaç duyanların büyük hazneli olanları tercih etmesi gerekiyor.

Özellikle bıçak yapısı ve motor gücüne de dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü birçok makine, CD, evrakla birlikte olan ataç, zımba gibi materyalleri de parçalama gücüne sahip. Bu nedenle ürün seçilirken, ofis kapasitesi ve ürün kalitesi dengesi iyi sağlanmalıdır. İhtiyacınız olan her türlü kağıt imha makineleri çeşitlerine OfisMaster’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Memnuniyetiniz Garantimiz Altında!

Memnuniyetinizi garanti altına almak ve işyerinize değer katmak için belirlediğimiz bu 4 temel prensip doğrultusunda kendimize yüksek standartlar koyarak çalışır ve sürekli kendimizi geliştiririz.

Güven

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Kalite

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

İş Birliği

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

Müşteri Odaklılık

Her alanda en kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmak için çalışırız.

OfisMaster Ayrıcalıkları?
Keşfedin!
Müşteri Hizmetleri 0850 885 15 25

Ofis ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan kolayca karşılayabileceğiniz yepyeni bir platform! Türkiye’nin en yenilikçi kurumsal tedarik merkezi olarak markanıza farklılık, hız ve pratiklik kazandırıyoruz. Modern ve güvenli yazılım altyapısıyla yarattığımız sinerji, sahip olduğumuz uzmanlık ve tedarikçi ağımızla hizmet, satın alma ve lojistik alanlarında verimlilik sağlıyor ve ana işlerinize daha çok odaklanmanızı mümkün kılıyoruz. Yüksek satınalma gücümüz sayesinde en kalite ürünleri en rekabetçi fiyatlara sunarak zaman, maliyet ve işgücünden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Farklı kategorilerde binlerce ürün sizleri bekliyor!

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 885 15 25

OfisMaster.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır